HOROSKOPI e hënë, 18 nëntor 2019

HOROSKOPI e hënë, 18 nëntor 2019

657
0

Dashi

Dinamika juaj e familjes po hyn tani në një fazë të re, mos kini frikë ta eksploroni atë më hollësisht sot. Marrëdhënia e ngrohtë me motrën apo me një kushëri të afërt mund të jetë shumë emocionuese. Një mesazh apo një telefonatë ta mund të hapë një rrugë bisede mjaft interesante mes jush. Do zbuloni lajme të rëndësishme në lidhje me këta persona.

Demi

Deri më sot ju keni qenë shumë konfuz në jetën tuaj dhe jeni hasur me probleme me emocionet tuaja. Por tani gjërat do fillojnë të qartësohen dhe ju do ndiheni të lumtur. Ju keni një ambjent të mirë shoqëror dhe jeni të sigurt me ta. Qëndroni pozitivë sepse do ju duhet gjatë gjithë ditës. Ju presin momente paqeje, relaksi dhe kënaqësie.

Binjakët

Një mik i ngushtë i juaji sot nuk do marrë atë që kërkon dhe gjërat nuk do jenë mjaft të qeta. Prandaj ju duhet të jeni të përgatitur dhe të bëni kujdes sespse ai mund të shkaktojë disa probleme. Ju duhet të përpiqeni t’i qetësoni dhe t’i tregoni se nëse nuk janë të kënaqur me situata të caktuara nuk do të thotë që gjërat nuk do të fillojnë të përmirësohen. Kujtojuni atyre se pavarsisht jetës së ngarkuar mund të bësh dhe gjëra për gjëra të mira.

Gaforrja

Shumë tranzicione po ndodhin në jetën tuaj prandaj ditën e sotme keni një mundësi të shkëlqyer për të hequr qafe emocionet dhe idetë që nuk ju duhen më.

Fshini numrat e telefonit të njerëzve që nuk doni t’i telefononi kurrë dhe fshini ato email që ju kujtojnë kujtime të pakëndshme. Pastroni jetën tuaj nga energjitë negative dhe vazhdoni te jetoni të qetë.

Luani

Ka shumë gjëra për të bërë sot dhe ju keni aftësinë t’i bëni të gjitha shpejt. Mos jini modestë dhe mos shfaqni panik. Të dëgjosh të tjerët mund të jetë e gabuar dhe humbje energjie, prandaj shikoni para dhe bëni atë që dini të bëni pa u ndikuar nga askush tjetër.

Virgjëresha

Çdo ditë duhet të kemi një qëllim për të arritur apo jo? Është shumë e vertetë, por qëllimi juaj ditën e sotme nuk do jetë shumë i madh. Mjafton ta mbanin veten të zënë me punë të vogla dhe të gjeni harmoni në atë që po bëni. Do e shihni që do ndiheni mirë edhe me sfida të vogla dhe modeste. Pse të mos rregulloni dollapët tuaj të rrobave, të pastroni garazhin ose thjesht të lani makinën tuja? Përpiquni të gjeni një kurë për ftohtjen sepse mund të rrezikoheni nga ndonjë virus i vogël gripal.

 

Peshorja

Lidhja që ju po krijoni me një person të ri të veçantë nuk ka të bëjë me një romancë, por ka të bëjë me çështje të tjera personale. Nuk është se ata janë përgjegjës për të të sjellë të mira në jetën tuaj, por duke qenë pranë tyre ju mësoni gjëra të reja për veten. Pranë këtij personi do mësoni të mos pretendoni të jeni si dikush që në të vërtetë nuk jeni.

Akrepi

Padyshim që fuqitë tuaja intuitive janë po aq të forta sa kanë qenë gjithmonë, por duhet të mbani mend se ato nuk janë mjeti i vetëm për çështje të ndryshme vendimmarrëse! Nuk ka gjë më të kënaqshme sesa të bëni hulumtime të tjera, të vlerësoni të mirat dhe të këqijat dhe të arrini në një përfundim për të cilin mund të ndjeheni plotësisht të sigurt.

Sot, gjithçka duhet të jetë e zezë dhe e bardhë.

Shigjetari

Nëse po mendoni të bëheni romantikë, kjo është e mrekullueshme! Organizoni takime me dy kandidatët që keni. Përpiquni të mos premtoni asgjë deri në fund të takimit. Kërkojini atyre të jenë vetvetja dhe përgatiti të kenë pritshmëri të ulta, shanset janë që ata të befasohen në mënyrë të këndshme.

Bricjapi

Sot, do të keni një këndvështrim më personal për disa çështjet në jetën tuaj, por nuk është nevoja. Mos përfshini emocionet tuaja në këto çështje dhe keni për të parë që është një vendim shumë i mençur.

Sot përqendrimi juaj duhet të jetë drejt gjërave që mendoni se i keni jashtë kontrollit tuaj.

Ujori

Kjo mund të jetë një ditë emocionale, por përpiquni që të jeni në gjendje t’i kontrolloni emocionet. Mos lejoni që asgjë e keqe të ndikoje  tek ju sepse emocionet brenda jush mund të shpërthejnë. Mund të keni rrahje të shpeshta zemre, temperaturë të lartë dhe shumë nerva.

Ju mund t’i ndaloni gjërat të bëhen të pakëndshme duke bërë thjesht një hap prapa, duke e lënë veten lirshëm të marrë frymë. Vetëm se po ndjeheni disa mendime konfuze nuk do të thotë se duhet të keni frikë nga emocionet tuaja.

Peshqit

Një romancë e juaja mund të kalojë në një fazë shumë thelbësore sot nëse do të filloni të kapni sinjalet e tyre! Ata janë të ndrojtur nga sa mendoni dhe të frikësuar nga refuzimi. Është koha për t’i bërë pyetje partnerit për të cilat jeni pyetur edhe juve. Tregoni kureshtjen tuaj për jetën e tij dhe do të habiteni se sa i gatshëm do jetë ai që të ndaje jetën private me ju. Një nivel i ri intimiteti po vjen së shpejti.

Shperndaje