HOROSKOPI e hene 11 Nentor 2019

HOROSKOPI e hene 11 Nentor 2019

721
0

Dashi

Dashuria: Këtë javë do të jeni shumë prekës dhe nuk do keni mundësi të mendoni para se të veproni. Bërja juaj impulsive nuk do të përmirësojë situatën në shumë aspekte të jetës suaj. Por gjatë fundjavës diçka mund të ndryshojë dhe të sjellë shpresa të reja për çiftet. Një javë e mirë në vend të beqarëve, të cilët do të kenë shumë për të bërë dhe do të mendojnë më pak për konfliktet e brendshme.

Puna: Në punë, ky qiell shumë i ndërlikuar mund të çojë në gabime që, edhe nëse nuk janë serioze, mund të komprometojnë marrëdhëniet me disa kolegë. Rreziku i bërjes së gafave është i lartë, kështu që është më mirë të veproni pasi të keni menduar me kujdes.

Demi

Dashuria: Deri në mesin e javës do të ketë një mirëkuptim të mirë mes çifteve dhe shumë mund të vendosin të parashikojnë disa projekte që ishin destinuar për më vonë. Vendasit do të gjejnë kohën për ta kaluar atë me partnerin ose me afeksionet, dhe ata do të rezervojnë shumë energji për ta. Beqarët do jenë në gjendje të bëjnë takime të bukura që do të sjellin marrëveshje të reja.

Puna: Në gjysmën e parë të javës do të jeni aktiv dhe shumë pjellor në punë, ndërsa nga e Premtja e tutje gjërat mund të marrin një kthesë të ngadalshme. Faji me siguri do të jetë rënia e energjisë e shkaktuar nga lodhja, kështu që është më mirë të pushoni.

Binjakët

Dashuria: Këtë javë të lindurit e shenjës do të jenë më të butë me partnerin dhe padyshim më miqësorë me ata përreth tyre. Mbrëmjet do të kalojnë në temën e erosit dhe ndjenjat për të dashuruarit, dhe do të jetë e vështirë të shkëputeni nga shtëpia. Zemrat e vetmuara do të duhet të jenë të durueshëm dhe të presin kohë më të mira për dashuri.

Puna: Në punë këtë javë mund të ketë probleme, por duhet të dini që ato do të zgjidhen së shpejti, kur Jupiteri ndalon të shfaqet në kundërshtim. Tani ka gjëra të tjera më urgjente për të zgjidhur dhe ndryshime të pashmangshme për të bërë që ju duhet të gjeni një zgjidhje.

Gaforrja

Dashuria: Java e dashurisë përfshin momente të këndshme dhe madje edhe pasionante. Nëse jeni në çift mund të përfitoni nga ajo për të zgjidhur tensionet dhe për të pastruar disa çështje të pazgjidhura. Bëni pa u zemëruar, përndryshe shmangni. Nëse jeni beqar dhe jeni të interesuar që dikush të dalë përpara, ka shpresë për sukses.

Puna: Në fushën profesionale, kjo javë do të rezervojë pika shtesë që do të bëhen të paqëndrueshëm dhe të prirur për grindje. Ju më mirë të mos lejoni që pakënaqësia juaj të shpërthejë, veçanërisht të martën dhe të mërkurën, kur tensioni është më i madh. Kushtojini vëmendje shpenzimeve dhe kujdesuni për buxhetet.

Luani

Dashuria: Në ditët e para të kësaj jave, ata që lindin nga shenja do të merren nga një nervozizëm i madh dhe mund të përfshijnë ata përreth tyre. Do të dëshironi të jeni më të qetë dhe do të siguroheni që stresi në punë nuk e përkeqëson situatën. Gjatë fundjavës mund të ketë një rikuperim falë një Venusi pozitiv që do të ofrojë shanse të shkëlqyera edhe për beqarët.

Puna: Sektori ekonomik i Luanëve do të shkojë përpara falë punës së palodhur të bërë deri më tani. Edhe nëse mund të ketë disa pengesa nga të cilat nuk do të hiqni dorë, përkundrazi do të tundoheni të ngriheni në sferën profesionale.

Virgjëresha

Dashuria: Një javë tensionesh në dashuri, por mos u shqetësoni shumë, në shumicën e rasteve është diçka që mund ta kapërceni. Ju duhet të përpiqeni të gjeni harmoninë e çiftit, veçanërisht nëse kohët e fundit ka pasur një krizë ose një diskutim që ju goditi. Takime të reja vijnë për beqarët!

Puna: Në vendin e punës nuk e keni kursyer veten dhe këtë javë do të ketë shanse të shkëlqyera për të marrë kënaqësi profesionale dhe morale. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të përballeni me të papriturat dhe të zgjidhni edhe punët më urgjente. Energjia dhe dëshira për të bërë janë në maksimum, ashtu siç është përqendrimi juaj.

Peshorja

Dashuria: Në dashuri do të keni disa surpriza në fillim të javës, por me siguri nuk do keni mundësi ta vlerësoni plotësisht. Prania e Mërkurit mund të çojë në konfuzion në mendjen tuaj dhe t’ju çojë të merrni vendime drastike. Për fat të mirë, situata ndryshon gjatë fundjavës dhe të dy çiftet dhe beqarët do të kenë perspektivë të mirë për të lënë mënjanë keqkuptimet dhe të bëjnë plane.

Puna: Këtë javë do të jeni shumë të nënshtruar dhe të hutuar. Në punë, duhet të shmangni absolutisht këtë qëndrim të humbur, dikush mund të rikuperohet dhe pozicioni juaj mund të rrezikohet. Mundohuni të keni më shumë besim në aftësitë tuaja.

Akrepi

Dashuria: Në dashuri këtë javë të preferuarit janë beqarët sepse ata mund të bëjnë takime vërtet intriguese, por vetëm nëse e lënë të shkuarën mbrapa dhe nuk e lejojnë veten të kushtëzohen nga paragjykimet. Edhe ata që janë tashmë në çift mund të përjetojnë momente vërtet të bukura dhe të rizbulojnë pasionin. Shumë madje do të jenë në gjendje të bëjnë plane për të ardhmen.

Puna: Prania e situatave të favorshme mund të shfaqë një dëshirë të madhe për t’u përfshirë dhe për të ndërmarrë nisma kurajoze. Shkoni përpara për projekte afatgjata, mos kini frikë dhe provoni dorën tuaj në kompani që duken të pamundura. Qielli është gjithçka në anën tuaj!

Shigjetari

 

Dashuria: Këtë javë Venusi mbron dashurinë dhe marrëdhëniet ndërnjerëzore. Do të doni përsëri ta lini veten të shkojë tek ndjenjat, të dashurohet, por këtë herë do të zgjidhni personin e duhur me vetëdije më të madhe. Beqarët do të duhet të largojnë të gjithë njerëzit negativë që kanë përreth nëse duan të rikuperojnë qetësinë e tyre.

Puna: Në punë, zgjidhje të shkëlqyera mund të gjenden për problemet e momentit dhe ju mund të menaxhoni situata të ndërlikuara ose të bëni projekte afatgjata. Mos kini frikë të guxoni dhe të bëni kërkesa, është koha të shikoni përpara dhe të shkoni jashtë ambicies tuaj.

Bricjapi

Dashuria: Java për ata që kanë lindur në shenjë përfshin gjëra të rëndësishme në dashuri. Ata që janë në çifte do të përjetojnë një situatë sentimentale me qetësi më të madhe se më parë. Beqarët mund të jenë në gjendje të bëjnë takime interesante dhe të fillojnë një histori që mund të bëhet e rëndësishme. Ditët më të mira janë mesi i javës.

Puna: Deri të Mërkurën, ata që lindin në shenjë do të jenë në gjendje të mbështeten në përparimin e shpejtë në sektorin profesional. Atëherë diçka do të ndryshojë në fund të javës, por qëllimet e arritura nuk do të humbasin. Sidoqoftë, është koha e duhur për të bërë projekte të reja.

Ujori

Dashuria: Gjatë javës ka ulje-ngritje rreth dashurisë, por gjithçka varet shumë nga disponimi juaj. Ndonjëherë duket se ju doni diçka më shumë, atëherë në vend të kësaj ju largoheni. Në fakt disa probleme nëse jeni në çift, thjesht duhet të kuptoni nëse dëshironi t’i zgjidhni ato. Javë e mirë për beqarët, ata do të njohin njerëz interesantë.

Puna: Në punë ka ndryshime, disa shumë të dëshiruara, të tjera të padëshiruara. Ditët më të mira të javës janë e enjtja dhe e premtja, të cilat janë edhe më të përshtatshmet për të bërë takime të rëndësishme për sferën profesionale. Shfrytëzoni sa më shumë prej tyre dhe mos humbni mundësinë e rritjes.

Peshqit

Dashuria: Javë pak e shqetësuar në dashuri për ata që kanë lindur nga shenja, mbase për shkak të Jupiterit që vendos disa pavendosmëri. Këshilla është të keni kujdes që të mos largoni gjërat nga e kaluara, xhelozitë ose pakënaqësitë, në mënyrë që të mos krijoni mosmarrëveshje dhe tensione të panevojshme. Beqarët do kalojnë një kohë të mirë gjatë fundjavës.

Puna: Për sa i përket punës, këtë javë mund të ketë akoma disa probleme të vogla, por me daljen e Jupiterit nga opozita gjithçka mund të zgjidhet pa ndërhyrje të mëtejshme.

Shperndaje