HOROSKOPI e enjte 07 Nentor 2019

HOROSKOPI e enjte 07 Nentor 2019

509
0

Dashi

Audienca juaj do të ketë të gjithë vëmendjen te ju sot. Merrni drejtimin dhe të tjerët do t’ju ndjekin. Tregohuni vetvetja dhe drejtoheni zërin tuaj në auditorin e etur. Informacioni do të rrjedhë lirshëm dhe nuk ka nevojë ta “vidhni” atë. Kini kujdes të jeni të hapur për të pritur pyetje dhe komente nga të tjerët. Pjesëmarrja e tyre është thelbësor për performancën tuaj.

Demi

Sot do të ndiheni të sigurt dhe do të keni një ide të qartë se çfarë doni. Informacioni ëshë fuqi. Të tjerët janë duke punuar të ushtruar pushtet mbi ju. Mos i lejoni ta bëjnë këtë gjë, veçanërisht sot. Inkurajoni sjelljen bashkëpunuese në të gjitha format. Ju mund të arrini rezultate të mëdha nëse punoni së bashku dhe jo kundër njëri-tjetrit.

Binjakët

Mendja juaj do të shpërthejë sot. Do të ndiheni sikur një grumbull i madh informacionesh që duhen përpunuar do të pushtojë mendjen tuaj. Për sa I përket projekteve të mëdha, përpiquni t’i përfundoni ato sa më shpejt. Këshilla më e mirë është që të vendosni paqe me veten. Nëse prisni t’I mbaroni punët në minutën e fundit , do të haseni me problem. Bëni një plan dhe vendosni një afat kohor.

Gaforrja

Përpiquni të mos fokusoheni tek fjalët e të tjerëve sot. Ju mund të keni shpenzuar orë të tëra mposhtur vërejtjet. Do të ndërtoni në skenar të fuqishëm në kokën tuj në lidhje me atë që mendon personi tjetër. Në vend që të përpiqeni ta gjeni përgjigjen në mënyrë indirekte. Më mirë pyeteni drejtpërdrejt personin.

Luani

Tendencat afatgjata po arrijnë në një pikë të të rëndësishme tani. Kjo periudhë dramatike theksohet nga sasia e shtuar e informacionit që ju merrni. Përpiquni të bëni rregullime të vogla në çështjet që përfshijnë këtë informacion të ri. Marrëdhëniet tuaja do të jeni shumë më mirë nëse vetëdijësoheni për distancat që janë krijuar.

Virgjeresha

Bëni një pushim ng ajo që jeni duke bërë. Shikoni se çfarë po bëjnë njerëzit rreth jush. Kontrolloni planet tuaja duke i lidhur me ato të të tjerë dhe shikoni se si mund t’i kombinoni forcat në mënyrë që të vrisni shumë zogj me pak gurë. Bashkëpunimi në vend të konkurrencës është thelbësor. Sa më shumë të përshtateni me këtë sot, aq më mirë do të jeni nesër.

Peshorja

Përshtatuni me energjinë e sotme në mënyrë që të mos mbeteni jashtë grupit. Kontributi juaj për këta të fundit është mjaft i rëndësishëm. Detyra juaj është të nxisni marrëdhënie pozitive midis të gjitha palëve. Nuk gaboni nëse e përdorni mendjen tuaj për të zgjeruar mendjen e të tjerëve.Angazhohuni për të shuar etjen tuaj për njohuri dhe liri nëpërmjet informacionit.

Akrepi

Ju mund të shtoni më shumë mjete në kutinë tuaj të orendive sot. Shprehni shqetësimet që keni dhe do të gjeni mënyra për t’i zgjidhur. Duhet të mbani të hapura linjat e komunikimit në mënyrë që të rrjedhë informacioni. Mos u mashtroni me anën emocionale të gjërave, shikoni faktet.

Shigjetari

Bashkohuni me të tjerët para se të bëni plane të mëdha udhëtimesh. Ideja më e vogël, mund të kthehet në një plan të madh. Në ajër ka një dritë bashkëpunuese që nxit komunikimin. Nëse e shihni se njerëzit nuk po bëjnë përpjekje për grupin, ju mund të dëshironi t’i shfajësoni.

Bricjapi

Mos ngecni duke bërë të njëjtën gjë sot. Sa më të larmishme të jenë aktivitetet tuaja, aq më e lehtë do të jetë për ju të integroheni në çështje të ndryshme. Kjo është dita e duhur për mendime madhore. Sa më shumë të dini, aq më shumë do të vlerësoheni për zgjidhjen e problemeve të mëdha.

Ujori

Sot ju do të rrethoheni nga informacione që mund t’ju çojnë në një vorbull. Jeni një nga njerëzit më të përshtatshëm për t’u marrë me çështjet e ditës. Qëndroni vitalë dhe mbani energjinë në lëvizje. Përgjigja e drejtë do të jetë aty, duke pritur për ju.

Peshqit

Mund të jeni duke kërcyer nga njëri vend tek tjetri sot. Kjo do të jetë një nga ato situatat që ju nuk doni të qëndroni në një vend për një kohë të gjatë. Çdo vend është një hap personal që të çon aty ku do të arrish. Qëndroni të fokusuar. Lëvizja mund t’ju çojë në mes të askundit.

Shperndaje