Horoskopi Ditor 4 Maj 2019

Horoskopi Ditor 4 Maj 2019

353
0

Dashi

21 Mars – 19 Prill

Dashuria: Sot hëna do të shkëlqejë në shenjën tuaj, duke ju dhënë një ditë ndjenjash të vërteta dhe të sinqerta, të cilat pothuajse mund t’i prekni lehtë. Disa konfirmime të mira mund të vinë për beqarët nga personi i dëshiruar, i cili do të ngroh zemrën e tyre. Puna: Me Jupiterin në shenjë do të keni mundësinë të ndërtoni një rrugë që së shpejti do të sjellë fryte.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Dashuria: Ndjenja që nuk janë të qeta, marrëdhënia juaj nuk ju kënaq si duhet. Ju kërkoni konfirmime që partneri/ja nuk duket i aftë t’jua japë. Beqarët, megjithatë, mund të kenë të vështirë për të filluar një marrëdhënie të re, sepse ata janë ende të lënduar. Puna Mundësitë e reja po vijnë për karrierën profesionale, prandaj është më mirë të mos krijoni probleme me eprorët.

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Dashuria: Dashuria sot favorizohet nga Venusi që ju jep emocione të forta. Marrëveshje e mirë me të dashurin/ën për ata që janë në çift, por edhe përzemërsia familjare dhe miqësia shkojnë mirë. Beqarët, nga ana tjetër, do të sulmohen nga një grimë e keqe që mund të prishi ditën e tyre. Puna: Një ditë udhëheqëse ju pret! Mërkuri në shenjë do të sjellë mundësi të reja dhe të papritura.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Dashuria: Planetët paralajmërojnë një stuhi të vogël në sferën sentimentale. Ju mund të gjeni veten duke u grindur me partnerin/en tuaj për arsye të parëndësishme, ndërsa beqarët do të duhet të përpiqen të flasin me personin që dëshironi nëse duan të krijojnë një mirëkuptim. Puna: Në punë, Mërkuri garanton rezultate të shkëlqyera, veçanërisht në pjesën qendrore të ditës.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Dashuria: Yjet buzëqeshin për ju sot, në fakt ju mund të mbështeteni në favorin e Venusit që do t’ju garantojë dashurinë dhe pasionin tuaj pa fund. Mbrëmje romantike për shumë nga të lindurit e kësaj shenje! Mërkuri do të ndihmojë beqarët të kenë me të vërtetë me fat takime që mund të ndryshojnë jetën e tyre. Puna: Momente pozitive nga pikëpamja e punës, transferime në horizont dhe përvoja të reja ju presin.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Dashuria: Dashuria kthehet për t’ju dhënë kënaqësi të madhe dhe nëse keni personin e duhur në anën tuaj ju do të përjetoni një moment të rëndësishëm të rimëkëmbjes pas krizës së periudhës së fundit. Nëse jeni vetëm, do të duhet të prisni pak më shumë para se të mund të takoni përsëri një person që do ju tërheqë. Puna: Mërkuri sot nuk lehtëson marrëdhëniet ndërpersonale dhe krijon disa probleme edhe në punë.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Dashuria: Dita nuk fillon në rrugën e drejtë, sot ju do të duhet të përballeni me kundërshtimin e hënës, e cila mund të krijojë disa ngjarje të paparashikuara. Për fat të mirë, dashuria ju jep momente të qetësisë së madhe! Zemrat e vetmuara sot mund të bëjnë një takim veçanërisht fatlum. Puna: Do të ketë ndryshime të papritura për shumë nga shenjat, shumë prej të cilave mbajnë surpriza pozitive të karrierës

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Dashuria: Nuk do të jetë një ditë shumë e harmonishme, do keni shumë ulje dhe ngritje të disponimit tuaj për shkak të keqkuptimeve me të dashurin/ën tuaj. Beqarët do të gjejnë një person i cili do t’u japë atyre të gjithë mbështetjen që ata kanë nevojë. Puna: Kini durim, Mërkuri së shpejti do të lërë shenjën e tij dhe nuk do ta pengojë rrugën tuaj të karrierës.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Dashuria: Së fundi ju keni në anën tuaj edhe favorin e Venusit dhe atë të Mërkurit: tensionet e periudhës së fundit, sidomos në nivelin sentimental, do të jenë vetëm një kujtim i largët! Zemrat e vetmuara po presin për dashurinë e madhe, mund të jetë afër! Puna: Do të jetë një fundjavë pozitive, në fakt sot disa lajme të mira mund të vijnë në vendin e punës.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Dashuria: Me Venusin më në fund në shenjën tuaj, dashuria ju trondit, sepse nuk ju ka ndodhur për një kohë të gjatë: do të përjetoni emocione të forta dhe një përfshirje që do të marrë frymën tuaj! Beqarët mund të bëjnë takime fatale, të cilat do të sjellin shumë surpriza të bukura. Puna: Sot mund të ketë edhe një lajm të mirë në fushën profesionale, por të jeni të kujdesshëm për të vlerësuar mirë propozimet.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Dashuria: Përballë Venusit ju sjell edhe një herë për të vënë në pikëpyetje marrëdhënien tuaj romantike: dyshime dhe tensione do t’ju sulmojnë dhe madje disponimi juaj nuk do të jetë më i miri! Për beqarët në vend të kësaj do të ketë një goditje të mirë: përfitoni nga kjo ditë që të bini në dashuri! Puna: Disa shqetësime në punë do t’ju shqetësojnë, por ju jeni të palëkundur dhe mos hiqni dorë nga vështirësitë e para.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Dashuria: Sot mund të mbështeteni në krahët e partnerit/es tuaj për të kaluar një ditë emocionuese. Disa tensione të vogla do të shfaqen në mbrëmje, por asgjë e rëndësishme. Beqarët do të duhet të fillojnë të shikojnë rreth për të takuar njerëz të veçantë. Puna: Opozita e Mërkurit krijon probleme, sidomos në vendin e punës. Pohoni veten dhe zbatoni projektet me bindje.

 

Shperndaje