Horoskopi javor 9 dhjetor deri 15 dhjetor 2019

Horoskopi javor 9 dhjetor deri 15 dhjetor 2019

563
0

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë 9 dhjetor deri 15 dhjetor 2019. Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Në këtë javë të dhjetorit do të jeni të prirur të veproni impulsivisht dhe nuk do të ketë mungesë kontrastesh me të dashurin tuaj. Do të bënit mirë të mendonit para se të thoni ato që mendoni për të shmangur grindjet e pakëndshme. Edhe beqarët do jenë mjaft irritues dhe do të japin një imazh të pakëndshëm për veten e tyre.

Puna: Këtë javë do të keni gjithmonë një kritikë ndaj atyre që nuk ju pëlqejnë. Fatkeqësisht kjo situatë do t’ju shoqërojë për pjesën më të madhe të javës, përveç disa momenteve relaksuese dhe do të keni ankesa nga kolegët. Mundohuni të jeni më të shoqërueshëm nëse doni të përfitoni nga sfera e punës.

Demi

Dashuria: Gjatë gjithë kësaj jave do të predispozoheni për butësi me partnerin tuaj dhe do të përfitoni nga çdo moment rezervë për t’u kujdesur për dashuritë familjare. Ju duhet të ndiheni të përkëdhelur dhe të dashur, por gjithashtu do të gjeni kohë t’i kushtoni disa hobeve të pëlqimit tuaj. Koha e mirë për beqarët që do të bëjnë kaq shumë njohje.

Puna: Planetët ju japin një dozë të shkëlqyeshme energjie e cila do të jetë themelore për ju për të kryer aktivitetet praktike. Java do të jetë plot angazhime por pozicioni i Hënës në fundjavë favorizon relaksimin. Do t’ju duhet për të rimbushur bateritë tuaja.

Binjakët

Dashuria: Java e tanishme është më pak e përshtatshme për të marrë vendime të rëndësishme. Edhe për t’u përballur me një diskutim me partnerin sigurisht që nuk është koha e duhur, referojuni kur do të jeni më të përqendruar dhe të sigurt në zgjedhjet tuaja. E enjtja dhe e premtja do të jenë ditë të forta për ata që lindin në shenjë dhe madje zemrat e vetmuara do të kenë mundësi të mira për të përmirësuar jetën e tyre.

Puna: Këtë javë do të jeni me kokën tuaj mbi re dhe vështirë se do të jeni mirë për të kapërcyer disa detyra që lidhen me punën. Ky qëndrim mund të rrezikojë të ardhurat tuaja. Mundohuni të mos shpërqendroheni më tej dhe të bëni një përpjekje serioze për të rifituar kontrollin e aktiviteteve tuaja.

Gaforrja

Dashuria: Do të jetë një javë e përkushtuar tërësisht ndaj ndjenjave dhe emocioneve. Do të jeni në dispozicion për ata që i doni dhe do të filloni të organizoni për festat e Krishtlindjeve, të cilat së shpejti do t’ju shohin të angazhuar në shumë aktivitete. Beqarët do takohen përsëri dhe do të jetë më e lehtë për ata që do ta lënë veten të lirë.

Puna: Kini kujdes që të mos e lini pas dore punën dhe përpiquni t’i kushtoni vetes diçka tjetër pa humbur vëmendjen ndaj angazhimeve që duhet të mbani. Do të keni mundësi të reja për t’u rritur nëse praktikoni një profesion dhe do të mësoni për personalitete me ndikim të cilët do të jenë në dispozicion për t’ju udhëhequr në një rrugë të re.

Luani

Dashuria: Në këto ditë, veçanërisht deri të enjten, ata që kanë lindur Luan do të duan të përkushtohen në aktivitete relaksuese dhe shpërblyese, siç janë pazaret. Është koha për të përgatitur dhurata për festat e Krishtlindjeve dhe për këtë arsye do të jeni në gjendje të përjetoni momente gëzimi me anëtarët e familjes. Edhe beqarët do ngjiten në dashuri gjatë kësaj kohe feste.

Puna: Puna do të jetë në rregull, si zakonisht, por disa kërkesa të vogla nga një koleg do t’ju japin shumë për të menduar. Mos hezitoni t’i vendosni gjërat në vendin e tyre për të mos pasur keqkuptime. Nëse keni frikë të lëndoni, thuajini gjërat me shumë mirësi dhe do të shihni që gjithçka do të funksionojë.

Virgjëresha

Dashuria: Në sferën sentimentale këtë javë ju mund të ndjeni presionin e vazhdueshëm të një partneri i cili mund të jetë shumë kërkues për vëmendje. Do të duhet të përpiqeni të organizoheni në mënyrë që të mos lini pas dore dashuritë dhe angazhimet e punës. Zemrat e vetmuara do të kenë një fundjavë të shkëlqyeshme dhe do të ketë perspektivë të mirë për të takuar njerëz interesantë.

Puna: Në punë do të ketë shumë vështirësi për t’u marrë, veçanërisht nga kolegët që nuk ju pëlqen stabiliteti i punës tuaj, ndoshta sepse thjesht janë ziliqar. Sidoqoftë, mos u shqetësoni për ta dhe shkoni direkt në rrugën tuaj. Në çdo rast, veproni me diplomaci në mënyrë që të mos rrezikoni bashkëpunimet dhe të mbani një marrëdhënie harmonike me të tjerët.

Peshorja

Dashuria: Qëndrimi i paqartë i partnerit mund t’ju ​​bëjë konfuz. Me siguri do të mendoni për një tradhti dhe në fillim do të zemëroheni, por në realitet së shpejti do të kuptoni se dyshimet tuaja ishin të pabaza. Lajm i mirë vjen për ata që nuk kanë gjetur ende një shok shpirti, ajri festiv sjell me vete edhe shpresa të reja për të përmbushur dashurinë.

Puna: Do të keni disa dyshime për një bashkëpunim në të cilin jeni përqendruar shumë. Disa ngjarje të papritura do t’ju çojnë në drejtim të gabuar, madje edhe duke menduar të lini gjithçka. Hetoni para se të vendosni dhe shmangni shpërqendrimet që mund t’ju bëjnë të humbni investime të rëndësishme.

Akrepi

Dashuria: Gjatë gjithë javës do të rrethoheni nga ajri festiv dhe qëndrimi juaj ndaj dashurisë gjithashtu do të ndryshojë ndjeshëm. Do të jeni shumë të ëmbël dhe të këndshëm me të gjithë dhe nëse keni një partner do të tregoni me entuziazëm ndjenjat tuaja të vërteta. Beqarët do zgjidhin disa probleme familjare dhe do kalojnë ditë të qeta.

Puna: Në frontin e punës, nuk do të keni çështje madhore për t’u marrë me disa përjashtime dhe do të keni zgjidhje. Periudha pozitive për ata që kanë biznesin e tyre ose përndryshe punojnë në mënyrë të pavarur, të ardhurat mund të rriten ndjeshëm.

Shigjetari

Dashuria: Kërkimi i ndjenjave këtë javë mund të jetë një prerogativë për shumë njerëz dhe mes jush do të jetë dikush që do të ketë sukses në gjetjen e personit të duhur. Për ata që kanë një partner, tashmë mund të ketë përmirësime në marrëveshje, por do të duhet të punoni për të qenë në dispozicion të nevojave të të dashurit tuaj.

Puna: Diçka në mjedisin e punës me siguri nuk do të përshtatet dhe nuk do të jetë e lehtë për ju të trajtoni situatën. Nëse jeni të lodhur nga puna që po bëni duhet të provoni një rrugë të re profesionale, por mos hiqni dorë nëse nuk keni një alternative të vlefshme në duart tuaja. Yjet premtojnë ndryshime të mëdha, kështu që besojini atyre.

Bricjapi

Dashuria: Java do të zhvillohet me ulje-ngritje në një mjedis të dashur, ju ndoshta do të mundoheni nga një partner xheloz, i cili nuk i ndan zgjedhjet tuaja. Vetëm në fundjavë do të keni mundësi të lejoni veten të shkojë me gjysmën tuaj më të mirë, ndërsa beqarët do jenë të zënë me pjesëmarrjen e njerëzve të rinj dhe intrigues.

Puna: Këtë javë do të ketë shumë energji në sferën e punës, por gjithashtu do të jeni shumë të zënë me punët personale dhe kjo nuk do të përfitojë nga përqendrimi. Do të ketë shumë për të bërë për të zgjidhur disa aspekte të një natyre financiare dhe është e nevojshme të studiohen mirë strategjitë për të dalë prej tyre të pasigurta.

Ujori

Dashuria: Javë pa shumë risi apo pengesa, ata që lindën nga shenja madje mund të mërziten. Dilni me miqtë tuaj dhe kujdesuni për aktivitetet që ju lejojnë të pushoni. Ditët më interesante do të jenë ato të shtunën dhe të dielën, kur të dy beqarët dhe çiftet mund të kenë disa ide të mira për rekreacion dhe bashkime familjare.

Puna: Përqendrimi mund të mos jetë në maksimumin e saj këtë javë, por përpiquni të përfundoni projektet që keni filluar, në mënyrë që ta përfundoni atë me diçka konkrete. Disa diskutime të vogla me një shef ose me dikë që është mbi ju nuk do t’ju prishin ditën.

Peshqit

Dashuria: Gjendja shpirtërore mund të përmirësohet në krahasim me javën e kaluar dhe buzëqeshja juaj do të jetë e mjaftueshme për të infektuar njerëzit që takoni. Për beqarët, mund të ketë takime dhe dalje romantike me njohje të kohëve të fundit. Ata që janë në çifte mund të përjetojnë momente të veçanta me të dashurin e tyre dhe të kuptojnë se sa e rëndësishme është.

Puna: Puna këtë javë duket se zë vendin e dytë. Në realitet do të doni vetëm të bëni një pushim nga detyrat tuaja dhe do të jeni në gjendje të organizoheni për të gdhendur hapësirat tuaja, veçanërisht në këtë periudhë kur festat po afrohen./noa.al/