Horoskopi ditor, e hënë 9 dhjetor 2019

Horoskopi ditor, e hënë 9 dhjetor 2019

448
0

Ky është horoskopi për ditën e hënë 9 dhjetor 2019. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Nëse jeni në çift nuk është koha më e mirë për të planifikuar shpenzime ose projekte të reja. Për momentin, do të angazhoheni për konsolidimin e marrëdhënies tuaj, ndërsa beqarët mund të tërhiqen nga vetmia dhe të takojnë njerëz të rinj.

Puna: Ju keni ndërmend të arrini qëllimet tuaja dhe me këmbënguljen që do të vini në lojë, askush nuk mund t’ju ndalojë. Koha do t’ju vërtetojë si duhet.

Demi

Dashuria: Nëse e doni emocionin e aventurës, atëherë ka një ditë në të cilën një surprizë e madhe do të shqetësojë qetësinë tuaj në çiftit. Partneri ndoshta do t’ju ​​surprizojë! Nëse jeni beqarë, mund të shijoni një mbrëmje të paharrueshme me miqtë tuaj.

Puna: Nëse bëni një punë ose një profesion vetëm, sot yjet do të favorizojnë veprimet tuaja.

Binjakët

Dashuria: Sot mund të shijoni mundësitë që yjet do t’ju japin, në fakt do të përjetoni momente befasuese në intimitet! Për beqarët, po vijnë emocione të forta nga të cilat do të jetë e vështirë të largoheni.

Puna: Ju jeni gati të shfrytëzoni qëllimin tuaj, sot do të jetë e nevojshme të bëni një përpjekje përfundimtare për të përfunduar zhvillimin e një projekti.

Gaforrja

Dashuria: Dëshira për të jetuar sot do të përfshijë ata që janë në çifte dhe mund të plotësojnë dëshirat e tyre. Nëse jeni beqarë, historia e intriguar që po përjetoni po merr skica gjithnjë e më shqetësuese. Është koha për të marrë një vendim të rëndësishëm.

Puna: Ju mund të bëni një gabim serioz duke mos ndjekur këshillat e një kolegu me përvojë, duhet të shfrytëzohen mundësitë e mira!

Luani

Dashuria: Gjithçka shkon në mënyrën më të mirë në marrëdhënien tuaj si çift. Ndarja dhe bashkëpunimi do t’ju lejojnë të shndërroni mundësi të mira në projekte fituese. Beqare, ne një kontekst sentimental, hijeshia nuk garanton gjithmonë sukses!

Puna: Më mirë të mos e nënvlerësoni një problem që mund t’ju krijojë dhimbje koke. Ju mund të mbështeteni në mirëkuptimin e shefit tuaj.

Virgjëresha

Dashuria: Marrëdhënia në çift përfshin situata sfiduese dhe ju mund të mos ndiheni gati për t’i mbajtur ato. Sidoqoftë, do të duhet të merreni me situata që nuk mund t’i shmangni. Beqarët sot nuk do duan aspak të jenë rreth njerëzve dhe të takojnë njerëz.

Puna: Mos e humbni besimin në veten tuaj për shkak të disa dështimeve, një gabim do të jetë vetëm një aksident në rrugë!

Peshorja

Dashuria: Nëse jetoni si çift, mos përfitoni nga dashamirësia e partnerit, madje edhe durimi juaj ka një kufi. Beqarët do duhet të mësojnë të guxojnë të thyejnë zemrën e një personi. Vetëm duke u përfshirë mund të kenë reagime pozitive.

Puna: Përmirësimi është rregulli juaj dhe për këtë ju nuk do të hezitoni të merrni përsipër sfidën që do të nisë një epror i juaji.

Akrepi

Dashuria: Në marrëdhënien në çift gjithmonë kërkoni perfeksion por me këtë qëndrim do të përfundoni duke irrituar partnerin tuaj. Yjet sugjerojnë t’ju kënaqin. Beqarët tani do të përfitojnë nga gjendja e tyre për të ndjekur aventura të reja.

Puna: Sot nuk do të arrini t’i kërkoni eprorin tuaj për t’ju bërë të caktoni një punë më të përshtatshme për aftësitë tuaja.

Shigjetari

Dashuria: Sot yjet ju ftojnë të besoni partnerin tuaj dhe së bashku mund të dilni nga momenti i keq që po kaloni. Dita është premtuese për beqarët, përgatituni të jetoni një përvojë shpërblyese në një mjedis të dashur.

Puna: Intuita do të jetë edhe një herë karta juaj e fitimit, aftësitë tuaja vlerësohen dhe së shpejti do të thirreni për diçka të rëndësishme.

Bricjapi

Dashuria: Nëse jeni në çift, harmonia që mbretëron nuk do të ndikohet nga një mosmarrëveshje e vogël që do të ndizet për shkaqe të parëndësishme. Një darkë romantike do të ishte ideale për të filluar një mbrëmje pasioni. Për një lojë të fatit, beqarët mund të gjenden në një situatë të paqartë.

Puna: Një takim me njerëz të rëndësishëm mund të nxisë një seri nismash të rëndësishme.

Ujori

Dashuria: Nëse akoma insistoni të theksoni defektet e partnerit tuaj pa u shqetësuar për tuajat, vetëm sa do e përkeqësoni marrëdhënien. Nëse kjo nuk është ajo që dëshironi, korrigjoni qëndrimin tuaj. Beqarët do të duhet të futen në skuadër.

Puna: Nëse doni të rriteni profesionalisht, duhet të mësoni të guxoni edhe më shumë.

Peshqit

Dashuria: Sot do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje takimit rastësor me flakën tuaj të dikurshme, kjo mund të ndikojë në stabilitetin e marrëdhënies në çift me implikime të paparashikueshme. Beqarët thjesht nuk mund të ankohen për sukseset sentimentale.

Puna: Për shkak të momentit kritik kur kaloni në punë, do të keni pak shpresë për fillimin e një projekti, por mos humbni besimin./noa.al/

Shperndaje