“Hëngshin kokat e njëri-tjetrit”, Artan Hoxha kujton deklaratën e Ramës dhe paralajmëron:...

“Hëngshin kokat e njëri-tjetrit”, Artan Hoxha kujton deklaratën e Ramës dhe paralajmëron: Trimave u hapet oreksi dhe pastaj …

751
0

Nje dite pas atentatit ndaj prokurorit Arjan Ndoj, qe e la ate te plagosur dhe dy te tjere rende, gazetari Artan Hoxha, ka sjelle ne kujtese deklaraten e kryeministrit Rama, bere pak kohe me pare, teksa duke folur situaten kriminale ne vend dhe perplasjes mes grupeve kriminale, tha se ata hane koken e njeri-tjetrit.

Artan-Hoxha-665x377

Me nje shenim ne faqen e tij ne FB, gazetari Hoxha, duke iu referuar kesaj deklarate te Rames, ben edhe nje paralajmerim. “Pasi hane kokat e njeri-tjetrit, “trimave” u hapet oreksi dhe duan te hane gjithnje e me shume nje “koke” me te madhe se e para…”- shkruan ai.

Postimi i Artan Hoxhes

Sipas standartit te Kryministrit:”Hengshin kokat e njeri-tjetrit”…situata nuk duket aspak per tu shqetesuar…
Por pasi hane kokat e njeri-tjetrit, “trimave” u hapet oreksi dhe duan te hane gjithnje e me shume nje “koke” me te madhe se e para…
Ne koken tuaj “trima” dhe beni kujdes me “kokat e medha”…

1

Cfare tha Rama

“Këta që hanë kokën e njëri-tjetrit, ta dish që sa herë hanë kokën e njëri-tjetrin, nuk ndjej asgjë tjetër veçse një frymëmarrje të thellë, dhe them hënkshin kokat e njëri-tjetrit. Marr frymë thellë… Le të vrasin njëri-tjetrin, janë të lutur ta bëjnë. Këta të fortët që bëjnë të fortin nëpër qytete do zhduken, do e mendojnë mirë kur të dalin nga shtëpia”.