Harrojeni aneminë me këtë lëng të shijshëm

Harrojeni aneminë me këtë lëng të shijshëm

429
0

Nëse keni probleme me mungesën e hekurit dhe rrjedhimisht aneminë, nuk duhet të kërkoni për medikamente të llojllojshme sepse ekziston një recetë natyrale për këtë.

Përbërësit:

1 trangull i vogël

2 kivi

Gjysmë filxhani ujë

Gjysmë filxhani rrush (çfarëdo ngjyre)

Gjysmë filxhani spinaq i freskët

 

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në një mikser dhe konsumojeni lëngun sa është i freskët në stomak të zbrazët.

Ky kombinim i këtyre përbërësve është i pasur me fibra dhe antioksidantë që do të përmirësojë ndjeshëm shëndetin tuaj të përgjithshëm, transmeton Klan Kosova.

Vitamina C që përmban kivi ndihmon thithjen e hekurit nga spinaqi.

Nëse konsumoni këtë pije rregullisht, kjo do të rrisë nivelin e hekurit në gjakun tuaj dhe do të forcojë sistemin tuaj imunitar.

Nëse nuk keni kivi për momentin, ose jeni alergjik ndaj kivit ju mund të përdorni portokallin si një alternativë.