Grida Duma për tërmetin e 26 nëntorit: Është fatkeqësi natyrore, por edhe...

Grida Duma për tërmetin e 26 nëntorit: Është fatkeqësi natyrore, por edhe katastrofë njerezore

435
0

Politikania e njohur Grida Duma ka qenë e ftuar në emisionin “Mos i fol Shoferit” në RTV Ora.

Ajo ka folur edhe për tërmetin e 26 nëntorit që përveçse e quan një fatkeqësi natyrore e quan dhe katastrofë njerëzore.

“Është një fatkeqësi natyrore, por edhe nje katstrofë njerëzore. Jetët e humbura janë të parët, është një traumë e madhe. Nga ana tjetër ata që mbeten e kanë më të vështirë se sa ata që ikin. Duket që ata që ikin shpëtojnë në një farë mënyrë”, shprehet Grida.