Grabitja në Fier/ Ndërron jetë një nga të plagosurit

Grabitja në Fier/ Ndërron jetë një nga të plagosurit

449
0

 

Një nga dy personat që mbeti i plagosur dje në Fier, pasi ndërhyri për të ndaluar agresorët që po grabisnin një pike të këmbit valutor ka ndërruar jetë. Mësohet se Agur Vrenozi, 54 vjeç, nuk arriti dot t’u shpëtojë plagëve të marra dhe ndërroi jetë në spitalin e Traumës. Vrenozi ndërhyri gjatë momentit të grabitjes për të ndihmuar pronarin e pikës, por u qëllua në kokë nga grabitësit.