FOTOLAJM/ Hashim Thaçi rrezaton nga kënaqësia e takimit me Dua Lipën, publikon...

FOTOLAJM/ Hashim Thaçi rrezaton nga kënaqësia e takimit me Dua Lipën, publikon fotografitë në Fb

436
0

Presidenti i Kosovës ka dhënë me kënaqësi lajmin e takimit me këngëtaren Dua Lupa dhe ka publikuar në rrjetet sociale, fotografitë me të dhe babanë e saj.

Thaçi shkroi në mesditë, në orën 12:00:

“Sapo prita Dua Lipën me babain e saj, këngëtarin e mirënjohur Dukagjinin. Pata kënaqësinë që Duan ta dekoroj me Medaljen Presidenciale të Meritave për kontribut kulturës.

Shpreha gëzim për arritjet e Duas në botën e muzikës dhe e falënderova për promovimin pozitiv që ja bën Kosovës në media botërore.

Kosova ka rini që sot po rrezatojnë me pozitivitet në të gjitha skenat, si sport, ashtu edhe muzikë, kulturë, art.”

Shperndaje