FOTO/ Rozana Radi rrëfen historinë e veçantë me…

FOTO/ Rozana Radi rrëfen historinë e veçantë me…

374
0

Rozana Radi, ka bërë një status të veçantë në Instagram, ku na tregon historinë e Loretës. Loreta është macja e saj dy vjeçe e cila ka pësuar një aksident.

Pasojat nuk janë zhdukur, çdo ditë Rozi duhet të bëjë më shumë punë me macen e saj sesa bëjnë njerëzit e tjerë që kanë një mace, por kjo nuk e ka lodhur.

Ja çfaRë shkruan këngëtarja në postimin e saj!

“Loreta eshte vetem 2 vjec.
Te gjithe ju qe me ndiqni jeni te informuar permes postimeve te mia qe loreta pati nje aksident dhe nuk i levizte kembet e pasme.
Me ndihmen e doktor Adit dhe me forcat e veta Loreta u ngrit ne kembe.(nuk ecen perfekt por ecen,luan,vrapon) I vetmi problem qe ka mbetur pa zgjidhur eshte qe Loreta nuk e ndjen as urinin dhe as nevojen.Do dike ta ndihmoje per te dale jashte.E bejme bashke kete rrugetim.Esht i veshtire por une vendosa ta le te jetoje Loreten.Vendosa te mos i bej gjilperen e fundit(sic me thane disa doktor sharlatan).Kush jam une qe ti heq te drejten per te jetuar nje kafshe??!!! Tani qe jam me pushime Loreten e kam cuar ne hotel.Eshte hera e para ne dy vite qe Loreta kalon disa dite jashte shtepise sone.Pa Loreten edhe pushimet sikur jan bosh.
Ne foton lart Loreta eshte me menaxheren e Spitalit dhe hotelit te kafsheve @petsandpartners Ornelen.Doketoret e specializuar te keti spitali me dhane shume shpresa per te.Pasi ti bejme nje rezonance dhe operacion Loreta mund te behet serisht mire.Kam shume shpresa tek keta profesioniste te spitalit @petsandpartners dhe tek stafi i tyre. I Loreta”

Screenshot_2-33