FOTO/Përgjigjia e Iranit ndaj SHBA, si e priti Trump kur mësoi se...

FOTO/Përgjigjia e Iranit ndaj SHBA, si e priti Trump kur mësoi se u sulmuan dy bazat amerikane

365
0

Donald Trump e priti i heshtur lajmin se dy baza amerikane ishin sulmuar në Irak si shenjë hakmarrjeje nga Irani.

 

 

Media amerikane CBS News ka publikuar fotot nga mbledhja e Trump me ekipin e tij të sigurisë në Shtëpinë e Bardhë. Presidenti i SHBA nuk bëri asnjë lëvizje teksa shihte dy raketat balistike të Iranit të godisnin hapësirën e dy bazave ushtarake të SHBA, po ashtu edhe zv. Presidenti Mike Pence apo dhe stafi i tij.

 

Presidenti i SHBA, Trump ishte personi i cili dha urdhërin për ekzekutimin e gjeneralit iranian Qasem Soleimani. Irani u përgjigj duke sulmuar me raketa balistike dy baza ushtarake amerikane në Irak, një sulm pa viktima. Por Trump pas këtij sulmi paralajmëroi për sanksione të reja ndaj Iranit.

Ok

Dt