Foto/ Çmenduria e çmimeve në Dhërmi. Shihni sa kushton një bidon ujë

Foto/ Çmenduria e çmimeve në Dhërmi. Shihni sa kushton një bidon ujë

635
0

Nuk kanë fund abuzimet me çmimet e produkteve të konsumit në bregdetin shqiptar në këtë sezon turistik.

Një tjetër qytetar denoncon në postën elektronike të Opinion.al çmimet e kripura në bregdetin e Dhërmiut.

Siç duket edhe nga fatura tatimore, për një bidon ujë  0.5 litra, qytetari ka paguar 300 lekë.

Pyetja që ngrihet në këtë rast është : Ku janë autoritetet përgjegjëse për monitorimin e tregut, çmimeve dhe konkurencës?

14102109_10154033213204234_1654926656_n