“Flori Mumajesi vendosi për pikët e tua”, I revoltuar Ardit Çuni tregon...

“Flori Mumajesi vendosi për pikët e tua”, I revoltuar Ardit Çuni tregon mesazhin që i çoi Eneda: Nuk i duroj pafytyrësitë

425
0

Këngëtari i njohur Ardit Çuni i është drejtuar Eneda Tarifës me një postim në Instastory, se ndihet i zhgënjyer që ajo e ka vlerësuar me zero pikë në festivalin ‘Kënga Magjike’.

“Kjo video 20 Nëntor para votimeve. Kur miqtë e tu të dashur të lajnë e të lyejnë dhe në fund të japin 0 pikë në ‘Kënga Magjike’. Ah mikja ime sa keq më vjen për ty dhe fletën tënde të votimit kushdo ta ketë plotësuar”, shkruante Arditi.

Ndërkohë i ftuar mbrëmjen e djeshme në ‘Thumb on’, ai tregoi se me Enedën kanë miqësi prej kohësh prandaj u lëndua shumë. Këngëtari zbuloi edhe mesazhin që i dërgoi Enedës dhe përgjigjen e saj.

“Une dhe Eneda jemi miq prej kohësh prandaj më dhembi. Nuk jam mërzitur pse nuk dola në finale se u bë lëmsh me votimet. Pse u lëndova është fakti që unë nuk i toleroj dot pafytyrësitë. Nuk doja të bëja lajm mediatik, nuk doja të reagoja. Mbrëmë po e ndiqja në shtëpi festivalin dhe u shokova kur pashë që Eneda më kishte dhënë 0 pikë. I shkruajta Enedës dhe i thashë e di që po pret një mesazh urimi, por ndoshta vendosi producenti jot i dashur, Flori Mumajesi për pikët e tua”, rrëfeu Arditi.

Ndërsa mesazhi që i kishte kthyer Eneda ishte: “Meqe ke vendos ta bësh publike, bëje publike në të kundërt mesazhin do ja çoj Florit”.

“I thashë mos u shqetëso sepse mesazhin ia kam derguar vet Florit”, tregoi Arditi.

Më tej këngëtari deklaroi se ky është viti i fundit që merr pjesë në ‘Kënga Magjike’.

Kujtojmë që Eneda Tarifa u shpall fituese me këngën ‘Ma zgjat dorën’, një kompozim i Flori Mumajesit.

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png