Feston 45-vjetorin e lindjes, ja çfarë i uron vetes Aurela Gaçe

Feston 45-vjetorin e lindjes, ja çfarë i uron vetes Aurela Gaçe

396
0

Aurela Gaçe me këtë datë feston ditëlindjen, ajo ka mbushur plot 45 vjet jetë, shkruanSyri Kosova.

Me këtë rast, këngëtarja ka publikuar një fotografi, të cilën e ka realizuar në palestër dhe shkruan disa fjalë.

Ajo thotë se këto doreza janë simboli i të jetuarit për të, ndërsa ka një urim të veçantë për veten.

Postimi i saj, pa ndërhyrje:

“Sot ,45 vjeç [????] [????] [????] . Mund te kisha zgjedhur çdo lloj fotoje per kete dite, por kjo ,me “doreza” ne duar ,eshte simboli i te jetuarit per mua.

Keshtu, e djersitur, pa masken e perfituar nga grimi, duke luftuar per me te miren, per te realizuar veten , per te ndertuar gjithçka jam, me rrëzime e ngritje , …..keshtu i kalova keto 45 vjet….e tani ,pa i hequr “dorezat” nga duart , uroj te jem sa me gjate prane familjes time te shtrenjte.

Ky eshte I vetmi urim qe i bej vetes eshte, te jem ketu, te shoh femijet te rriten, të jem me vajzat ne hapat e veshtire e te bukur te jetes.

Te jem prane femijeve te mi, ashtu sic prinderit e mi ishin e jane me mua .

Kaq dua vertete [????] , vetëm jetë. Po te kemi jete e shendet, pastaj te tjerat dihen…..”dorezat ” ne duar, e forca perpara