“Ende qaj çdo ditë”/ Kartolina prekëse e 8-vjeçarit për nënën në parajsë:...

“Ende qaj çdo ditë”/ Kartolina prekëse e 8-vjeçarit për nënën në parajsë: Nëse kthehesh do ta ha gjithmonë brokolin dhe lakrat

373
0

SHBA- Histori prekëse në ditën e Krishtlindjes. Kartolina e një 8-vjeçari të pikëlluar për humbjen e nënës së tij ka prekur zemrat gjithë njerëzve për Krishtlindje. Djali i thotë nënës në letër se: “Unë kurrë nuk do jem më Harry i lumtur”.Ndërsa i premtoi se do të pastrojë dhomën e tij dhe do hajë brokoli nëse ajo kthehet. Letra prekëse, që u bë virale, u bë publike në Netherton në West Midlands.

Në mesazhin ai shkruan: “Më kërkuan të shkruaja një letër për dikë që më intereson në vitin 2019. Doja t’i shkruaja mamit tim, por ajo vdiq në mars. Ndoshta do të gjejë rrugën e vet për në parajsë.”