Ekskluzive: Jennifer Aniston me origjinë Shqiptare? FOTO

Ekskluzive: Jennifer Aniston me origjinë Shqiptare? FOTO

665
0

rs_634x1024-150126145225-634-jewelry-crops-sag.ls.12615

Të gjithë e njohim aktoren me famë ndërkombëtare, Jennifer Aniston e cila për publikun shqiptar njihet me rolin e Rachel Green në sitcomin Friends.

Por a e dini se aktorja ka origjinë Shqiptare?

Jennifer Aniston ështe vajza e John Aniston dhe Nancy Dow.I ati eshte nga Greqia dhe e ëma e cila vdiq javën e kaluar lindi në New York. Pikërisht tek e ëma del origjina nga Shqipëria raporton Publialb.com. Stergjyshi i Jennifer ishte nje emigrant Arbëresh,që u vendos ne Amerikë.

Një kuriozitet që do gëzoje fansat e Aniston në Shqipëri./M.SH/Publialb

Shperndaje