“E lehtë të investosh në Shqipëri?” Ambasada e SHBA SHUPLAKË qeverisë: Ky...

“E lehtë të investosh në Shqipëri?” Ambasada e SHBA SHUPLAKË qeverisë: Ky biznesmen amerikan do thoshte JO (VIDEO)

421
0

“A është e lehtë të bësh biznes dhe të investosh në Shqipëri? Ky biznesmen amerikan, për fat të keq, do të thoshte “jo”, kjo është deklarata e fortë e Ambasadës Amerikane në Tiranë.

Ambasada e SHBA ka shpërndarë në rrjetet sociale një pjesë nga emisioni “31 minuta” ku flitet për dhunimin në vendin tonë të biznesmenit amerikano-libanez Faadi Mitri, i cili planifikonte të ndërtonte një kompleks multi milionësh në Gjirin e Lalzit. Emisioni gjithashtu përmend edhe veprimet korruptive të gruas së gjyqtarit Gjin Gjoni që nxorri jashtë loje nga gara për ambientet e dyqaneve Duty Free në aeroportin e Rinasit një kompani amerikane.

 

Më poshtë postimi i plotë:
https://www.facebook.com/31minuta/videos/508779973043688/?t=0