Dy deputetë të rinj betohen sot në Kuvend, çfarë do të bëjë...

Dy deputetë të rinj betohen sot në Kuvend, çfarë do të bëjë opozita e bashkuar

335
0

Paraditen e sotme pritet të zhvillohet seanca plenare e rradhës.

Në fillim të seancës pritet të bestohen dy deputetët e rinj të opozitës Arlind Çaçani dhe Halil Jakimi.

Ndërkohë nga ana e opozitës nuk ka pasur asnjë njoftim për ndonjë protestë të mundshme para parlamentit.

Kujtojmë që kohët e fundit opozita e bashkuar ka protestuar para parlamentit në çdo seancë plenare që është zhvillluar.

Më datë 13 prill pritet protesta kombëtare e opozitës e cila do të zhvillohet në orën 18:00 para kryeministrisë.

Kreu i PD, Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi janë shprehur se nuk do të ketë më kthim mbrapa dhe protestat do të vijojnë deri në rrrëzimin e qeverisë Rama.

Rendi i ditës:

Screenshot_4.jpg

56957788_587583555079972_1814293764647157760_n.jpg