Dua Lipa dhe Rita Ora në listën e më të pasurve në...

Dua Lipa dhe Rita Ora në listën e më të pasurve në Britani, ja sa është pasuria e tyre

332
0

Dy këngëtaret me origjinë shqiptare Dua Lipa dhe Rita Ora janë futur në listën e më të pasurve në Britani.

Lista e personazheve të famshëm më të pasur nën moshën 30-vjeç u publikua nga revista “Heat”.

Dua Lipa mban vendin e 15-të me një pasuri me vlerë 11.8 milion paund.

Revista shkruan se Dua Lipa rriti të ardhurat me 9 milionë paund që nga viti 2018 për shkak të kontratave me  Jaguar, Adidas, Pepe Jeans dhe YSL.

Ndërkohë Rita Ora mban vendin e 13-të me pasuri 17.8 milionë paund. Por revista shkruan se të ardhurat e saj nuk kanë ardhur nga muzika por nga marrëveshjet mjaft fitimprurëse me markat e famshme si Adida dhe Cola-Cola.

Ajo ka një pronë 3.5 milionë paund afër familjes Beckham dhe i bleu prindërve të saj një rezidencë 1.3 milionë paund në Kosovë.

Ndërkohë vendi i parë mbahet nga Ed Sheeran me pasuri 170 milionë paund.

Pas Ed Sheeran, në vendin e dytë vjen aktori i “Harry Poter”, Daniel Radcliffe me pasuri 90 milionë paund, ndërsa në vendin e tretë qëndron Harry Styles me pasuri 64 milionë dollarë.

Lista e “Heat”:

 1. Ed Sheeran, 28, (£170m)
 2. Daniel Radcliffe, 30, (£90m)
 3. Harry Styles, 25, (£64m)
 4. Emma Watson, 29, (£57m)
 5. Niall Horan, 26, (£54.8m)
 6. Little Mix (£50m)
 7. Louis Tomlinson, 27, (£46m)
 8. Liam Payne, 26, (£44m)
 9. Cara Delevingne, 27, (£39.5m)
 10. Zayn Malik, 26, (£38m)
 11. Sam Smith, 27, (£34m)
 12. Aaron Taylor-Johnson, 29, (£21m)
 13. Rita Ora, 28, (£17.8m)
 14. Stormzy, 26, (£12m)
 15. Dua Lipa, 24, (£11.8m)
 16. The 1975, (£10.9m)
 17. Sophie Turner, 23, (£8.5m)
 18. Daisy Ridley, 27, (£8.4m)
 19. Nicholas Hoult, 29, (8.3m)
 20. Dev Patel, 29, (£7.5m)
 21. John Boyega, 27, (£6.6m)
 22. Sam Faiers, 28, (£6.3m)
 23. Joey Essex, 29, (£6.3m)
 24. Tommy Mallet, 27, (£5.2m)
 25. Maisie Williams, 22, (£4.5m)
 26. George Ezra, 26, (£4.4m)
 27. Jess Glynne, 30, £4.4m
 28. Olivia and Alex Bowen, 25 and 28, (£4.3m)
 29. Billie Faiers, 29, (£3.6m)
 30. Tom Holland, 23, (£3.5m)