Dosja Babale, Prokuroria jep sot pretencën për Salianjin dhe gazetarin Olldashi, sa...

Dosja Babale, Prokuroria jep sot pretencën për Salianjin dhe gazetarin Olldashi, sa vite burg rrezikon ish-deputeti

360
0

 

Prokuroria e Tiranës pritet të japë sot pretencën për ish-deputetin demokrat Ervin Salianji dhe gazetarin Jetmir Olldashi të akuzuar për ‘Kallëzim të rremë në bashkëpunim’.

 

Seanca është vendosur të mbahen pas mesidite në orën 13:00 dhe sipas ligjit ish-deputeti Salianji rrezikon deri në 5 vjet heqje lirie kuzuar si organizator, bashkë me gazetarin Jetmir Olldashi dhe te pandehurit Veliu dhe Alizoti.