Dosja 339/ Dalin 12 EMRAT e parë të personave të përfshirë, mes...

Dosja 339/ Dalin 12 EMRAT e parë të personave të përfshirë, mes tyre dy nipërit e ish-deputetit socialist

502
0

Dalin emrat e 12 personave të parë të ‘dosjes 339’ që do të shkojnë për gjykim në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

 

Mësohet se si të pandehur janë marrë edhe dy nipërit e ish-deputetit socialist Arben Ndoka, Samuel Ndoka dhe Vilson Ndoka.

 

Personat e aukuzuar si të përfshirë në ‘dosjen 339’ akuzohen për ‘Prodhim dhe shitje të narkotikëve në bashkëpunim’, ‘Grupim të strukturuar kriminal dhe ‘Kryerjen e veprave penale në kuadër të Grupit të strukturuar kriminal’.

 

Kujtojmë se lidhur me këtë dosje është pyetur në prokurori edhe kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, për të cilin kanë dalë përgjime telefonike se ky i fundit ka kontaktuar me anëtarë të grupit Bajri të Shijakut për shit-blerje votash në zgjedhjet e 2017-ës.

 

Emrat:

 

Samuel Ndoka

 

Vilson Ndoka

 

Elis Guri

 

Ramadan Dushaj

 

Luan Boça

 

Fatbardh Gostini

 

Neritan Saraçi

 

Ardit Haxhagiqi

 

Gentjan Marku

 

Rezart Çaçani

 

Oltion Noka

 

Fation Marku