Do dialogoni me mazhorancën me ndërmjetësim të Ilir Metës? Përgjigjet Lulzim Basha

Do dialogoni me mazhorancën me ndërmjetësim të Ilir Metës? Përgjigjet Lulzim Basha

330
0

Kreu i PD, Lulzim Basha zhvilloi njw takim me shefin e Zgjerimit të BE në Tiranë Christian Danielsson si dhe aleatwt opozitarw. Basha theskoi se i shprehu vendosmërinë opozitës, Danielsson për të çliruar Shqipërinë, siç  theksoi ai.

I pyetur nëse do pranonte të ulej në dialog me opozitën me ndërmjetësimin e presidentit Ilir Meta, Basha nuk pranoi të jepte një përgjigje.

“Nuk jam këtu për të bërë rolin e analistit. Unë flas në bazë të fakteve dhe qëndrimet e mia. Pjesën tjetër le ta bëjnë analistët e lirë, aq sa janë, por më shumë do jenë se ditë më të mira do vijnë për Shqipërinë”, tha Basha.