Diana Ziu: Cfarë ndodh me videoklipet e këngëtarëve të zhveshura

Diana Ziu: Cfarë ndodh me videoklipet e këngëtarëve të zhveshura

774
0

Kompozitorja e njohur Diana Ziu ishte e ftuar në emisionin “Ditë e Re” në RTV  ku shprehu indinjatën dhe shqetësimin për atë që po ndodh me muzikën shqiptare me promovimin e muzikës tallava

“Është turp këngët që po promovohen në shumë televizione duke dhënë video klipe me këngëtarët e tallavasë dhe mënyrën që nxjerrin hiret. Unë kam qëndruar në shumë ambiente ku kemi shitur piktura kemi parë burra që masturbohen duke parë videoklipe të grave e burra të zhveshur që harxhojnë mbi 25 mijë euro për të bërë videoklip. Kjo është muzika shqiptare?! Këto këngëtarë të vipave që bëjnë show Vera mi sjell atje”,tha Ziu.