DENONCIMI/ 18 vjeçari humb jetën në vendin e punës, Berisha: Fshihet vdekja...

DENONCIMI/ 18 vjeçari humb jetën në vendin e punës, Berisha: Fshihet vdekja e te riut Sebastian (EMRI-FOTO)

432
0

Sebastjan Bunjaj

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një ngjarje të rëndë që ka ndodhur në Hec-in e Tamarës.

Sipas denoncimit të qytetarit dixhital, një 18 vjeçar me emrin Sebastjan Bunjaj ka humbur jetën në vendin e punës në Hec-in e Tamares.

Berisha bën me dije se kjo ngjarje është fshehur nga policia pasi 18 vjeçari punonte në të zezë në Hidrocentralin e Tamares ne Kelmend.

‘Djali që humbi jetën sot është 18- vjeç, të lutem publikoje që mos të kemi viktima të tjera dhe sot kishte kontroll e nga nxitimi është munduar të rregullojë njeë defekt dhe aty ka humbur jeten’, shkruan qytetari dixhital.

Postimi i plotë:

Fshihet vdekja e te riut Sebastian!

Qytetaret dixhital denoncojne:

-narkopolicine dhe sipermarresin e partise se fshehin te verteten e vdekjes se te riut 18 vjeça ne Hec-in e Tamares.

Te dashur miq, duke shprehur dhimbjen dhe ngushellimet e mia me te ndjera familjes se te riut Sebastjan Bunjaj per humbjen e tyre tejet te dhimbshme e te pakompensueshme, denoj me ashpersine me te madhe si nje krim te shemtuar çdo perpjekje per te manipuluar dhe fshehur te verteten e vdekjes tragjike te Sebastjanit (djali ne foto) nga narkopolicia dhe pronari i Hec-it.

Lexoni mesazhet e qytetareve dixhital. sb

Do ju lutesha ta publikoni Zoti/Berisha …. Nje ngjarje e Rende ka noll ne Tamare …. 1 puntor Sebastjan Bunjaj 18-vjec ne Hidrocentral ka humbur jeten gjithcka po mbahet e fshehte nga policia dhe media per arsye se ka qene i pa siguruar dhe gjith puntoret atje shfrytzohen ne maksimum dhe askush nuk i denoncon sepse jan njerz te fuqishem dhe kan frige … djali qe humbi jeten sot eshte 18- vjec te lutem publikoje qe mos te kemi viktima tjera dhe sot kishte kontroll dhe nga nxitimi esht munduar te rregulloje nje defekt dhe aty ka humbur jeten.u Anonim te Lutem se dua te jetoj ne shqiperi FLM

pershendetje Zotni Dr Berisha te lutem shiko si Hidrocentralin e Tamares ne Kelmend vdes i riu 17 vjecar si punonjes i pa deklaruar. E Paguante 150 mije lek te vjetra ne muaj e punonte turbinist.Ne pune te Zeze bie ne Tension dhe mafia socialiste fshehin aktin. Thone se ishte i semur dhe vdes per infarkt tyrp

Nuk bejne ekspertizen mjeko Ligjore

Vdes ne Hidrocentral i riu Sebastjan Bujaj dhe pronari socialist Kol Gjoni behet zemer gjere paguan shpenzimet mortore.