Cilët telefona të mençur do të lansohen më 2018

Cilët telefona të mençur do të lansohen më 2018

483
0

Nuk mund të thuhet sigurt se kur modelet e telefonave të mençur do të dalin në shitje për vitin 2018, duke pasur parasysh se praktika ka treguar se kompanitë e mëdha shpesh dinë të ndryshojnë datën e publikimit. Mediat amerikane thonë se konsumatorët nuk duhet të marrin vendime për blerjen e telefonave të rinj bazuar në njoftimet zyrtare dhe për shkak të faktit se telefonat e mençur dalin në shitje disa javë pas prezantimit. Sipas vlerësimeve, ne mund të presim Samsung Galaxy S9 dhe S9 + dhe LG G7 dhe G7 + në shkurt dhe mars 2018. Disa nga telefonat më të mirë në Kinë mund të paraqiten në pranverë. Xiaomi do të jetë në gjendje të paraqesë Mi 7 në prill dhe HTC do të prezantojë modelin U12 në muajin maj, transmeton KP. Supozohet se qershori do të përfshijë OnePlus 6 dhe ZTE Nubia Z18. Po ashtu në këtë muaj edhe Sony pritet të prodhojë modelin Xperia XZ Pro-A. Sipas vlerësimeve të fundit në vjeshtë, mund të presim versionet e përditësuara të telefonave të preferuar duke përfshirë Note 9, Xiaomi Mi Mix 3 dhe LG V40.