Çfarë paralajmëron Paolo Fox për ju këtë fillim jave?

Çfarë paralajmëron Paolo Fox për ju këtë fillim jave?

633
0

 

Dashi: Nëse duhet të sqaroni diçka në dashuri, bëjeni atë deri në datën 26, mos prisni ditët e fundit të muajit, sepse do të jetë më e vështirë të shëroni një plagë ose të ndreqni një lot. Dikush është dashur të ndalet në një nivel fizik pas një periudhe të rëndë, të tjerët janë duke luftuar për të fituar një rol të ri në punë. Sidoqoftë, java fillon me shumë tension.

 

Demi: Kohët e fundit ka shumë lodhje, nuk jeni në një periudhë të vështirë, por keni vështirësi të bëni gjithçka. Nëse në tetor keni përjetuar një krizë dashurie, ose kishte diskutime, tani është koha për të gjetur një qetësi. Beqarët duhet të shfaqen përreth, sepse takime interesante tashmë mund të mbahen që nga fundi i nëntorit. Venusi mund të forcojë një miqësi. Demi është një shenjë e Tokës, praktike dhe e vendosur.

 

Binjakët: Java është një fillim i shkëlqyshëm dhe do të shkojë edhe më mirë me afrimin e dhjetorit. Këta janë muaj të ngrohtë për ata që kanë mundësi diçka, ata do të duhet të rrokullisen dhe të shkojnë të marrin rezultate. Ata që duan të fillojnë një punë të re, të kryejnë një biznes, të përfundojnë një provim ose të bëjnë zgjedhje dashurie, do të duhet të mbajnë sytë hapur dhe të qëndrojnë të përqendruar. Dhe duke folur për dashuri, viti 2020 do të jetë viti i rimëkëmbjes. Binjakët janë shenjë e ajrit.

 

Gaforrja: Ndonjëherë jeni të detyruar të rishikoni disa bashkëpunime ose punë për shkak të shumë polemikave. Ju jeni pak të shqetësuar për shpenzimet, shtëpinë, fëmijët kohët e fundit,  Përpiquni të mos shqetësoheni dhe zemëroheni shumë, veçanërisht në pune nëse keni të bëni me shefat ose kolegët që nuk janë në anën tuaj. Qielli është i fortë në dashuri, por me ndonjë pengesë praktike. Gaforrja është shenja e ujit.

 

Luani: Hëna ka hyrë në këtë shenjë dhe formon një pamje të shkëlqyeshme me Venusin. Për më tepër, nga e premtja 22, edhe Dielli do të jetë i favorshëm duke sjellë vendosshmëri të madhe. Puna është një udhëkryq: do të ketë një sukses për të festuar ose një ngërç për të përballuar. Ata që kanë patur diskutime në sferën profesionale do të jenë më të lirë deri në fund të muajit. Një bashkëpunim mund të ndërpritet ose të ndryshohet. Luani është një shenjë zjarri.

 

Virgjëresha: Për ju java e 18 nëntorit do të shënohet nga disa lajme mbi punën që mund të materializohen në fillim të vitit 2020. Lajme pozitive në pamje të vitit 2020! Ju keni perspektivë të shkëlqyeshme për muajt e ardhshëm, “Qielli është në dispozicionin tuaj”. Do të duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme në lidhje me punën, një transferim ose një ndryshim i thellë deri në mes të vitit nuk përjashtohet. Dashuria nga ana tjetër është paksa e nënshtruar dhe madje çiftet më të mira kanë pasur pak ose më pak intimitet.

 

Peshorja: Saturni i pakënaqur ju çon drejt një prove të vërtet të fatit. Ka nga ata që kanë jetuar një distacim, ata që kanë një problem fizik dhe të tjerët që janë të ndjeshëm: të gjithë do të testohen dhe duhet të jenë të fortë dhe të vendosur. Nëse duhet të përballeni me një fjalim dashurie bëjeni atë deri në fund të nëntorit, sepse do të keni mundësi të flisni qartë. Por ki kujdes: çështjet më të trasha duhet të sqarohen më 26! Peshorja është një shenjë e ajrit.

 

Akrepi: Qielli tani po “çliron” për ju, sigurisht pozitiv dhe më i këndshëm se dy javët e fundit. Ju keni përjetuar tensione për një punë të re që përfshin më shumë përgjegjësi. Disave u është dashur të mbrojnë veten kundër një akuze dhe të dëshmojnë se nuk janë të gabuara, por dalëngadalë shërohen. Tani mund të zgjoni edhe dashurinë, mbase duke planifikuar një fundjavë të këndshme! Akrepi është shenja e ujit.

 

Shigjetari: E Hënë e këndshme për ata që kanë lindur në këtë shenjë. Venusi vazhdon tranzitin e tij efektiv: ata që duan të bëjnë paqe me partnerin e tyre ose të gjejnë dashuri, ose të përmbushin një “miqësi të dashur”. Mund të llogarisin shumë pozitive gjysmën e nëntorit. Të jeni të përgatitur për ndryshime në punë, transferime (madje të menjëhershme) dhe ndryshime të shtëpisë ose vendbanimit. Shigjetari është një shenjë e zjarrit të ngrohtë dhe pasionit.

 

Bricjapi: Kjo javë do të sjellë disa nga ato favorizimet që ju presin në gjysmën e dytë të vitit 2019. Saturni dhe Jupiteri së shpejti do të hyjnë në këtë shenjë dhe do t’ju japin mundësinë të filloni nga e para, hiqni njerëzit që nuk ju meritojnë dhe mundohuni të shmangni situatat që nuk janë të vlëfshme. Dhe ka disa probleme në shtëpi ose në punë. Për më tepër, çiftet jo shumë të forta do të vihen në provë: është më mirë të mos futesh në polemikë! Bricjapi është një shenjë metodike dhe racionale.

 

Ujori: Ju jeni pak nervoz, duhet t’i kushtoni vëmendje parave dhe disa çështjeve të punës. Edhe nëse nuk ka ndonjë vendim të menjëhershëm. Për nga natyra, ju gjithmon prireni të mbroni më të dobëtit, por kini kujdes: disa keqdashës mund të përfitojnë nga karakteri juaj! Venusi i favorishëm në dashuri, marrëveshje të veçanta me Shigjetarin dhe Bricjapin. Shenja e Ujorit është praktike dhe cinike.

 

Peshqit: Yje të rëndesishëm për ndjenjat, me Venusin që do të jetë edhe më aktiv në orët e ardhshme. Ju jeni pak të stresuar dhe të lodhur për shkak të punës, por ata që duhet të kryejnë projekte të mëdha duhet të përballen me një fazë të mirë rikuperimi. Rezultate të mëdha që vijnë në muajt e parë të vitit 2020, veçanërisht për ata që punojnë falë pëlqimeve, por në vitin e ri (të paktën në fillim) do të jetoni me të ardhura. Ka shumë gjëra për tu sqaruar në dashuri. Shenja e Peshqve është e ndrojtur dhe introverte.