‘Ç’a po doni me pi?’/ Gruaja e ministrit nga Kosova e ‘kall’...

‘Ç’a po doni me pi?’/ Gruaja e ministrit nga Kosova e ‘kall’ në club, kërcen me euro në duar, qeras pa u kursyer shoqërinë (VD)

419
0

Zyrtarja për arsim në Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Burbuqe Thaqi ka pozuar para kamerës me një tufë parash në dorë.

KOSOVË– Nuk është e pazakontë që zyrtarët e lartë të shfaqin jetën e tyre luksoze, e cila shpesh herë është e pashpjegueshme duke marrë në konsideratë pagën. Së fundmi, ka qënë radha e gruas së ministrit të Mjedisit në Kosovë për të marrë vëmendjen e të gjitha mediave. Zyrtarja për arsim në Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Burbuqe Thaqi ka pozuar para kamerës me një tufë parash në dorë. Pjesë e videos ishte edhe ministri në detyrë, Fatmir Matoshi, i cili ka pranuar pamjet duke u shprehur se se thata ishin të tijat personalet dhe po përdoreshin në kontekstin e shakasë mes miqëve.

Bashkëshortja e ministrit Matoshi është punësuar në Ministrinë e Diasporës në korrikun e vitit të kaluar.