Bylykbashi e quajti “deputet plasmasi”, Murrizi shpërthen me ofendime

Bylykbashi e quajti “deputet plasmasi”, Murrizi shpërthen me ofendime

567
0

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ashpër ndaj Oerd Bylykbashit pasi ky i fundit e quajti “deputet plamasi i rritur serave”. Murrizi shprehet se ëma e Bylykbashit kanë qenë komisionere e PS-së në vitin 2000, ndërsa e akuzon atë për shumë dështime të Partisë Demokratike, që nga reforma territoriale, te reforma në drejtësi dhe reforma zgjedhore.

 

“Kur kam qene une deputet o bylyku i Bashes ti ke qene refugjat ne vitet 1997-2001 nen “kujdestarine” e mamit. E gjithe familja jote o bylyk kane qene komisionere te PSSH deri ne vitin 2000. Ti o bylyku i Bashes je nje pleher dhe ordinere qe nuk te voton as familja jote ligjore. Ndaj o bylyku i Bashes kur ta çosh ndermend te me quash deputet i plasmasit duhet ta mendosh mire se ti i bie te jesh nje manikin prej gome qe as je, as ke qene kurre dhe as nuk do te jesh ndonjehere ne jeten tende DEPUTET. Ti jeton ne b…te gomarit”, shkruan ndër të tjera Myslim Murrizi në statusin e tij kundër ish-deputetit demokrat Oerd Bylykbashi.