Bebe Rexha ndërton shtëpinë e familjes Musa e cila ka një histori...

Bebe Rexha ndërton shtëpinë e familjes Musa e cila ka një histori tragjike

396
0

Ditën e djeshme Bebe Rexha arriti në Shqipëri për t’i qëndruar pranë familjeve të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Ajo arriti të mbledhë 85 mijë euro se bashku me fansat e saj dhe me këto para ka vendosur të rindërtojë shtëpitë e dy familjeve në Bubq.

Ajo ka zgjedhur familjen Bushi dhe familjen Musa, ku kjo e fundit ka një histori shumë të trishtë.

Aktori Bes Kallaku ka ndarë me ndjekësit këtë histori, ku ka prekur zemrat e të gjithëve. Ai tregon se kjo pjestarët e kësaj familje janë të afermit e tij.

“Bebe Rexha vjen ne Bubq dhe vendos te rindertoje shtepine e shkaterruar nga termeti te familjes se Musait, i cili pervec shkaterrimit te natyres ka kohe qe eshte i shkaterruar shpirterisht. Brenda 3 vitesh i vdiq vajza dhe me pas djali. Vajza i la jetime 2 femije te cilet jetojne me Musain dhe Sabijen. Djali para se te nisej heren e fundit ne Itali i tha Musait, heren tjeter qe do vij nga Italia do bojme shpine e re ne fshat bab. U kthye 1 muaj me pas, i pa jete nga Italia. Pa e mbajtur dot amanetin.

Lavdia e Zotit, sjell @beberexha -n ne Shqipni per ti lehtesuar dhimbjen e prinderve dhe dheun e femijeve. Musai thot qe kurdo qe ti mbylle syte, do jet i qete per nipin e mbesen sepse do e kene catine mbi koke. Bekimin e tgjithve ke @beberexha. Bekuar qe erdhe dhe kush te solli. . Musait i kishte ngelur vec ajo peme portokalli dhe me aq mundi ta falenderonte.
Lavdia e Zotit. Amen”, shkruan Besi.