Basha mungon në protestë por përfaqësohet nga bashkëshortja, ja mesazhi që nis...

Basha mungon në protestë por përfaqësohet nga bashkëshortja, ja mesazhi që nis kryedemokrati

374
0

Kryedemokrati Lulzim Basha nuk është pjesë e protestës së sotme të opozitës para parlamentit.

Në protestën e gjashtë të opozitës, ku Basha nuk është i praniëshëm, ai përfaqësohet nga bashkëshortja e tij Aurela.

Por edhe  pse në mungesë, Basha ka postuar videon e proetstes live në faqen e tij në Facebook, duke dhënë një mesazh të fortë.

‘Ne luftojmë për një kauzë të drejtë, për një qeveri të çliruar nga krimi dhe zgjedhje të lira. Klika e krimit e bërë njësh me qeverinë do të shembet nga themelet’, shkruan Basha bashkëngjitur videos.