Balliu në vijë të parë të protestës, shtyn policinë për të çarë...

Balliu në vijë të parë të protestës, shtyn policinë për të çarë kordonin

441
0

Ish deputeti i PD Klevis Balliu është në vijën e parë të protestës dhe tenton të çajë kordonin e policisë duke shtyrë efektivët e stacionuar te Parlamenti.

Ndërkaq, policia po bën thirrje me megafon që protestuesit të tërhiqen e të protestojnë paqësisht, mirëpo kjo duket se nuk po mjafton. Turma vazhdon të shtyjë duke synuar të çajë rrethimin.