Atentat mafioz në Athinë/ Qëllohet me breshëri kallashnikovi ish-sulmuesi i Juventusit

Atentat mafioz në Athinë/ Qëllohet me breshëri kallashnikovi ish-sulmuesi i Juventusit

412
0

Qëllohet me breshëri kallashnikovi ish sulmuesi i Juventusit, Darko Kovaçeviç. Ngjarja ka ndodhur në Athinë, ndërsa sipas mediave të vendit fqinj, ish-sulmuesi është qëlluar me armë zjarri pranë shtëpisë së tij në Glyfada.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:00 teksa 46-vjeçari serb sapo mbërriti në shtëpi, kur një automjet ndaloi dhe një person nisi të qëllojë në drejtim të ish-futbollistit, i cili arriti të fshihej, me dhimbje në gju. Ai u transportua menjëherë në spital, por pa lëndime serioze.

Autori u largua menjëherë me makinë, e cila u gjet pranë aeroportit e djegur.

Kovaçeviç ka qenë pjesë e Olympiakos si futbollist, por edhe trajner, ndërsa së fundmi ka mbajtur edhe postim e drejtorit sportive te Serbia.