Artetan trajner i ri i Arsenalit

Artetan trajner i ri i Arsenalit

393
0

Ish-kapiteni i Topçinjve, Mikel Arteta, është emëruar në postin e trajnerit të Arsenalit, duke e lënë kështu postin e ndihmëstrajnerit të Pep Guardiolës në Manchester City. Arteta ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri më 2023 me Arsenalin.

Pas shkarkimit të Unai Emeryt nga posti i trajnerit dhe dështimit të trajnerit të përkohshëm, Freddie Ljunbergut, për t’i përmirësuar rezultatet dhe paraqitjet, Arsenali e ka emëruar trajner Mikel Artetan

Shperndaje