Alketa Vejsiu: Do prezantojë Festivalin në RTSH, ja sa do paguhet

Alketa Vejsiu: Do prezantojë Festivalin në RTSH, ja sa do paguhet

700
0

E ftuar në “Jo Vetëm Modë” nën drejtimin e Orinda Hutës, Alketa Vejsiu ka treguar edhe pagesën që do të marrë për festivalin.

Do prezantojë Festivalin në RTSH, Alketa Vejsiu zbulon sa do të paguhet nga taksat e shqiptarëve Alketa Vejsiu

Moderatorja Alketa Vejsiu ka treguar detaje lidhur me projektin e saj më të ri, atë të Festivalit të Këngës.

E ftuar në “Jo Vetëm Modë” nën drejtimin e Orinda Hutës, Vejsiu ka treguar edhe pagesën që do të marrë për festivalin.

“Duket gjithmonë sikur çdo gjë që njeriu bën, e bën për të marrë ca të mira materiale në fund. Unë do të paguhem 0 Lekë për festivalin dhe ka qenë kjo një marrëveshje që kam bërë me veten, por edhe me drejtuesit e Televizionit Publik, sepse këtë festival po e bëj në fakt për ideal. Dua vërtet të bëj një festival të mirë. S’dua të marr asnjë qindarkë nga taksat që paguajnë shqiptarët”, u shpreh Alketa.