AktualitetVendimi i Presidentit Meta, jehonë në mediat ndërkombëtare

AktualitetVendimi i Presidentit Meta, jehonë në mediat ndërkombëtare

403
0

Vendimi i Presidentit Ilir Meta për të shtyrë datën e zgjedhjeve të 30 qershorit është pasqyruar nga shumica e mediave ndërkombëtare.

France 24,  media më e madhe në Francë dhe që transmeton në disa gjuhë të ndryshme shkruan se “Presidenti Meta shtyu datën e zgjedhjeve vendore për të shmangur tensionet politike në vend”.

Po ashtu, vendimi i kreut të shtetit shqiptar është pasqyruar nga televizioni Amerikan ABC News, si dhe nga agjencitë kryesore ndërkombëtare të lajmeve.