Aksident i rëndë ne Farke, autobusi përplas për vdekje 55-vjeçarin.

Aksident i rëndë ne Farke, autobusi përplas për vdekje 55-vjeçarin.

487
0

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë paradite në zonën e Farkës, ku si pasojë ka humbur jetën një burrë.

Sipas informacioneve të para, burri rreth 55 vjeç është përplasur nga një autobus ndërsa ai ishte duke drejtuar një motoçikletë.

“Rreth orës 11:00 në rugën që të çon në Farkë të Vogël, motoçikleta me drejtues shtetasin SH. S., 55 vjeç është përplasur me autobusin me drejtues H. P., 51 vjeç.

Si pasojë e përplasjes dhe plagëve të marra, ka ndërruar jetë për në spital drejtuesi i motoçikletës, shtetasi SH.S.”, njofton policia.

Drejtuesi i autobusit, shtetasi H. P. L, është shoqëruar në Komisariat për veprime të mëtejshme hetimore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të aksidentit.