70 vjetori i krijimit të teatrit “Migjeni”…ikin dritat gjatë ceremonisë

70 vjetori i krijimit të teatrit “Migjeni”…ikin dritat gjatë ceremonisë

368
0

Një incident ka ndodhur në Shkodër në 70 vjetorin e krijimit të teatrit “Migjeni”. Gjatë ceremonisë së dhënies së çmimit  “Nderi i Kombit” për teatrin e parë shqiptar, është shkëputur energjia elektrike.

Ceremonia ka vijuar për disa minuta në erresirë teksa artistë të shquar ndër vite u nderuan me titujt “Mjeshtër i Madh” dhe Kalorës i Urdhrit të Flamurit”.

Bëhet me dije se të pranishëm në sallë ishin përfaqësues të presidentit Meta, deputetë të mazhorancës dhe përfaqësues të Partisë Demokratike.