31 vjeçari rrëfen si e tradhëtoi shokun e tij të ngushtë

31 vjeçari rrëfen si e tradhëtoi shokun e tij të ngushtë

422
0

Një burrë i ka shkruar një letër britanikes ‘The Sun’, ku ka treguar se e ka tradhtuar gruan, me gruan e shokut të tij më të ngushtë. Kjo është letra e tij drejtuar psikologes: Kam pasur seks online me gruan e shokut tim më të mirë dhe gjithçka u kthye në realitet, duke kushtuar dy martesa. Unë jam 31 vjet dhe kam qenë i martuar për 5 vite, ndërsa gruaja ime është 28 dhe ne kemi një djalë i cili është 7 vjeçar.

 

Ajo është e mrekullueshme dhe ne nuk kemi pasur seks këto ditë.

 

Kam qenë absolutisht idiot. Unë e dërgova djalin në klubin për notim dhe doja që ta shihja gruan e shokut tim, me të cilin punoj së bashku për 10 vite.

 

Ai ishte bërë shoku im më i mirë dhe ne shpesh dilnim si katërshe.

 

Gruaja e tij dhe unë biseduam derisa fëmijët notonin. Ne i shkëmbyem numrat që t’i nxirrnim fëmijët për të luajtur, por kjo ndryshoi shpejt dhe filluam flirtin.

 

Ne shkuam edhe më tej, ku madje i dërguam njëri tjetrit fotografi ku ishim të zhveshur.

 

Gruaja ime është infermiere, kështu që kur o mbante ndërrimin e natës, unë do të shkoja online me gruan e shokut. Ajo është 35 vjet. Unë isha budalla, i mora gjërat me nxitim dhe shkuam edhe në hotel. Ishte shumë tërheqëse por mendoj se të dy frikësuam veten.

 

Pas kësaj gjërat u ftohën shpejt dhe e dashura ime më tha se kishte fshirë gjithçka nga telefoni dhe tableti i saj, por nuk e kishte, apo jo mjaft mirë.

 

Vetëm para se shoku im të shkonte në pushime, ai e gjeti tabletin e gruas së tij në një sirtar dhe tha se do ta marrë me vete.

 

Ajo i kishte thënë atij se është thyer, por ai e ka mbushur bateri dhe ka punuar, dhe aty ishin të gjitha fotografitë tona zhveshur dhe mesazhet tona që ai të mund t‘i shihte.

 

Ai më telefononi dhe më akuzoi se kisha pasur aferë me gruan e tij, natyrisht e gjitha e vërtetë dhe natyrisht më tha se nuk mund të jemi më miq.

 

Ai tha se nuk do t’i tregonte asgjë gruas time, pasi kisha një familje të mrekullueshme, që ishte shumë e mirë nga ana e tij.

 

Unë jam ndier absolutisht tmerrshëm dhe i sëmurë nga faji. Unë nuk e di nëse duhet t’i tregoj gruas sime.

 

Nëse nuk e bëj, çfarë justifikimi t’i gjej kur të më pyet pse nuk dalim më si më parë?

 

Përgjigja e psikologes:

 

T’i tregosh gruas ndoshta do të ta heq barrën e fajit, por do të nxjerrë mjerim. Ajo që ka rëndësi është që afera ka përfunduar dhe e ke kuptuar se të tradhtosh nuk është zgjidhje.

 

Përpiqu të flasësh me shokun në punë, thuaj se ndihesh i poshtëruar për atë që ke bërë dhe se sa i mirë sëhtë treguar ai.

 

Tregoj gruas se je duke gjetur shoqëri me shumë kolegë të punës në këtë kohë.

 

Tregoj gjithashtu asaj se sa shumë e do dhe dëshiron.