24-vjeçari bëhet miliarder brenda natës

24-vjeçari bëhet miliarder brenda natës

441
0

Ai është vetëm 24-vjeç, shkon në parti me Rihannës dhe Bella Hadid dhe ndjek lojrat e basketbollit me Yao Ming.

Dhe të martën Eric Tse është bërë miliarder.

Tse ju dhuruan 3.88 miliardë dollarë aksione nga kompania e familjes së tij.

Prindërit e 24-vjeçarit janë  të dy drejtorë ekzekutivë të Sino Biopharmaceutical Limited. Të martën ata i dhuruan djalit të tyre 1/5 e aksioneve të kompanisë.

Tse, nga Hong Kongu, është anëtari i fundit i klubit të miliarderëve në Azi.