2 Çiftet perfekte të zodiakut që do të jenë një jetë bashkë

2 Çiftet perfekte të zodiakut që do të jenë një jetë bashkë

2261
0

”Dhe ata jetuan të lumtur derisa shenjat e horoskopit i ndanë”, por jo në rastin e dy çifteve të mëposhtëm të cilët duket të jenë lidhur me zinxhirët e dashurisë deri në përjetësi. Si gjithmonë yjet na tregojnë se ndikimi i tyre në jetën tuaj është i pashmangshëm, aq më tepër kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës dhe vazhdimësinë e një lidhjeje. Ja cilat janë shenjat që nëse bëhen çift, askush dhe asgjë nuk mund t’i ndajë dot më.

 

  1. Luani dhe Peshorja:

 

Luani është “pushtues” tipik që ndonjëherë i bën partneret të mërziten dhe tëe mos e durojnë dot, por i kombinuar me një Peshore, ai sillet tërësisht ndryshe. Luanët nga triumfues dhe ‘’pa ndjenja’’, shndërrohen në mbrojtësit më të mirë, madje shndërrimi i tyre shkon deri në atë pikë që të harrojnë nevojat e tyre vetëm që t’i përkushtohen Peshores. Ndërkohë nga ana tjetër, Peshorja i fal Luanit dashurinë e vërtetë, të pakushtëzuar dhe gjithëspërfshirëse për të cilën ka nevojë.

 

  1. Virgjëresha dhe Ujori:

 

Në këtë çift te zodiakut, është Virgjëresha ajo që “pushton” zemrën e Ujorit, sigurisht që falë strategjisë së saj që nuk mund të mos jetë po aq perfeksioniste siç është vetë Virgjëresha. Ujori bie pre e sharmit të kësaj të fundit dhe së bashku krijojnë një lidhje të pazakontë, por që reziston deri në përjetësi. Ujorët janë ëndërrimtarë te mëdhenj, ndërsa Virgjëreshat me pragmatike prandaj përmbushin njëri-tjetrin. Dashuria e tyre është e mbushur me emocione, të papritura, kujtime që lënë shenjën e tyre përgjithmonë.

 

Këtu janë edhe 12 çiftet më të këqija të zodiakut:

 

Dashi dhe Demi

 

Dashët janë jashtëzakonisht të paqëndrueshme dhe demi është kokëfortë, kur një problem paraqitet, mund të jetë shumë e vështirë për tu zgjidhur. Demi vazhdimisht dëshiron të dijë se në cilën fazë të marrëdhënies është ai dhe kjo është shumë e bezdisshme për dashin. Kur ata ndahen, dashi thjesht dëshiron të largohet dhe të harrohet, por demi gjithmonë ka nevojë për shpjegime.

 

Demi dhe Shigjetari

 

Demi preferon të kalojë kohë në një mjedis familjar të relaksuar dhe shigjetari gjithmonë ka nevojë për disa aventura. Demi nuk mund të mbajë energjinë e madhe të Shigjetarit. Dhe këto të fundit zakonisht nuk marrin gjithçka seriozisht dhe kanë një eksperiencë të pasur mbrapa krahëve.

 

Binjakët dhe Bricjapi

 

Ky bashkim është një katastrofë e vërtetë. Binjakët duan të flasin në një mënyrë argëtuese dhe konstante, bricjapët janë jashtëzakonisht të zellshëm dhe ata duan të planifikojnë çdo detaj të jetës së tyre. Bricjapi nuk karakterizohet nga spontaniteti, gje që është shumë e bezdisur për bricjapin.

 

Gaforrja dhe Ujori

 

Gaforret kanë shumë dashuri për të qëndruar në shtëpi, ndërsa ujorët janë të dashuruar me lirinë. Gaforret duan të të ndihen të dashuruar, dhe ata do të jenë shumë të mërzitur nga tendenca e ujorit për ti qortuar për gabimet dhe kritika direkt.

 

Luani dhe Akrepi

 

Akrepi nuk do të lavdërojë dhe komplotojë luanin, të cilin ai aq ka nevojë. Luani konsiderohet shumë i bukur, gjë që nuk i përshtatet akrepit, të cilat zakonisht janë xheloze.

 

Virgjëresha dhe Shigjetari

 

Asnjë prej tyre nuk është i prirur për marrëdhënie serioze. Shigjetari është shumë i lumtur dhe nuk mendon se si veprimet e tij mund të dëmtojnë ndjenjat e të tjerëve. Shigjetari nganjëherë shkon larg të jetë pak i vetëm, diçka që virgjëresha urren.

 

  1. Peshorja dhe Virgjëresha

 

Virgjëreshat kanë tendencë të kritikojnë peshoren, gjë që i bën ato kritike dhe të dyshimta. Virgjëresha duan gjithmonë të kenë të drejtë dhe kjo ndikon shumë tek peshorja.

 

Akrepi dhe Dashi

 

Kjo është një aleancë shumë eksplozive dhe e tensionuar, e cila nuk është pozitive. Të dyja shenjat janë të forta, dashamirëse, që dëshirojnë të kenë kontroll absolut dhe gjithmonë të jenë në krye.

 

Shigjetari dhe Bricjapi

 

Shigjetari është shumë kritik ndaj Bricjapit, veçanërisht sepse Shigjetari nuk i jep atij liri të mjaftueshme për t’u argëtuar. Për më tepër, midis këtyre shenjave ka pak tërheqje seksuale.

 

Peshku dhe Virgjëresha

 

Peshqit është shenja më e ëmbël dhe sensuale e zodiakut, dhe virgjëresha është shumë praktik dhe i ka këmbët në tokë. Po, të kundërtat tërhiqen, por në këtë rast është një konflikt interesi.

 

Ujori dhe Demi

 

Këto shenja kurrë nuk do të shkojnë së bashku dhe kurrë nuk do të ketë një komunikim të qetë. Demi është kokëfortë, gjë që do të tjetërsojë ujorin. Ujorët janë kaq bohemë dhe të pazakontë, ndërsa demat janë më materialistë dhe konservatorë.

 

Binjakët dhe Gaforrja

 

Ky bashkim mund të funksionojë nëse të dy kanë një ndjenjë të mirë humori. Binjakët duan të bisedojnë dhe të relaksohen dhe gaforrja të qëndrojë në shtëpi, por nëse ju tregoni pak më shumë durim dhe përfytyrim, çdo gjë mund të ndodhë. Ky nuk është opsioni më i keq, por ka nuancat e veta.