10 skuadrat më të vlefshme në La Liga

10 skuadrat më të vlefshme në La Liga

429
0

Barcelona është skuadra më e vlefshme në La Liga. Faqja e specializuar për matjen e vlerave të futbollistëve dhe skuadrave, ‘Transfermarkt’ ka publikuar renditjen e dhjetë skuadrave më të vlefshme në elitën e futbollit spanjoll. Është Barcelona që prinë në renditjen e ‘Transfermarkt’, si skuadra më vlerën më të madhe në La Liga. Barcelona vlerësohet 1.18 miliardë euro. Në vendin e dytë renditet Real Madrid, që vlen 965.3 milionë euro, ndërsa në vendi i tretë i takon Ateltico Madridit, që vlerësohet 955 milionë euro. Renditja vazhdon me Valencian, Sevillan, Real Betis, Real Sociedad, Celta Vigo, Athletico Bilbao dhe Villarreal.