Tags Posts tagged with "ZYRTARE"

Tag: ZYRTARE

Zyrtare, Shqipëria luan miqësore me Lihtenshtejn më datë 3 qershor në...

Shqipëria do të luajë një ndeshje miqësore në muajin qershor ndaj Lihtenshtejn. Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur akordin me Federatën e Lihtenshtejnit që...

Zyrtare, kush janë 3 “bosët” rusë dhe 5 bankat e mëdha...

Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, ka njoftuar se kanë vendosur sanksione kundër pesë bankave ruse: Rossiya, IS Bank, General Bank, Promsvyazbank and...

ZYRTARE, VENDIMI i ri i qeverisë: Ja deri kur do qëndrojnë...

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur të mbajë mbyllur baret, restorantet dhe njësitë e tjera akomoduese në vend, deri në fund të pandemisë nga koronavirusi.   Kjo...

Zyrtare, vendosen datat kur do të mbahen Lojrat Olimpike të Tokios

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka vendosur zyrtarisht sot që Lojrat Olimpike të Tokios të mbahen nga data 28 korrik deri më 8 gusht të vitit...

Zyrtare, FSHF: Ndeshjet do të luhen…

Koronavirusi së fundmi ka mbërritur edhe në Shqipëri ku deri tani janë rregjistruar 6 persona të prekur dhe kjo ka bërë që paniku të...

Zyrtare, Senati Amerikan konfirmon Yuri Kim si ambasadoren e re në...

Senati amerikan ka bërë të emjten zyrtare emërimin e Yuri Kim si ambasadorja e re e SHBA-ve në Shqipëri. Në nëntor Yuri Kim u aprovua...

ZYRTARE, Holanda kërkon rikthimin e vizave për shqiptarët (LETRA)

Ditën e sotme Holanda ka dorëzuar zyrtarisht në Komisionin Europian projekt-rezolutën e miratuar pak kohë më parë në parlament, për  rikthimin e vizave për...