Tags Posts tagged with "Parashikimi i motit"

Tag: Parashikimi i motit

Parashikimi i motit, dita nis me vranësira e diell, temperaturat mbeten...

Ditën e sotme (e mërkurë) parashikohet që vendi ynë të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.   Moti do të jetë kryesisht i vranët por...

Parashikimi i motit, 19 dhjetor 2020

Gjatë paradites vendi ynë do të mbetet në ndikimin e motit të kthjellët, por mbasditja do të sjellë kalime vranësirash nëpër territor, ku më...

Parashikimi i motit, 16 dhjetor 2020

Edhe dita e sotme do të ketë alternime vranësirash dhe kthjellimesh në gjysmën lindore të vendit gjatë paradites ndërkohë që pasditja do të sjellë...

Parashikimi i motit, 13 dhjetor 2020

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të karakterizohet nga një mot me kthjellime dhe vranësira të herë pas herëshme. Në zonat verilindore dhe...

Parashikimi i motit, 11 dhjetor 2020

Edhe dita e sotme do të karakterizohet nga vranësira të shpeshta si dhe reshje shiu në gjysmën perëndimore të vendit. Në veri-verilindje dhe juglindje të...

Parashikimi i motit, 5 dhjetor 2020

Mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas hershme mbizotëron në vendin tonë gjatë gjithë ditës. Sipas MetoAlb përjashtim bëjnë skajet veri jug...

Parashikimi i motit, 3 dhjetor 2020

Mëngjesi i sotëm do të fillojë me vranësira të dendura dhe reshje të izoluara në të gjithë vendin. Mesdita do të sjellë zhvillim të vranësirave...

Parashikimi i motit, 2 dhjetor 2020

Mëngjesi i kësaj të mërkure do të jetë nën ndikimin e masave ajrore verilindore duke kushtëzuar kthjellime dhe vranësira kalimtare. Por mesdita deri në orët...

Parashikimi i motit, 29 nëntor 2020

Vranësira të dendura do të dominojnë motin në vendin tonë gjatë paradites. Mesdita dhe pasditja sjellin reshje shiu fillimisht në zonat jugore dhe me...

Parashikimi i motit, 17 nëntor 2020

Dita e sotme do të nisë me vranësira të dendura dhe shira të pakta në të gjithë vendin. Ndërkohë gjatë pasdites do të përmirësohen kushtet...