Tags Posts tagged with "I nxehti përvëlues"

Tag: I nxehti përvëlues

I nxehti përvëlues, Skënder Brataj këshillon qytetarët: Ja si ta përballoni,...

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, këshillon qytetarët si të përballojnë të nxehtin përvëlues të këtyre ditëve. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Brataj vë theksin...

I nxehti përvëlues, ISHP dhe Urgjenca lajmërojnë qytetarët pë këto masa

I nxehti afrikan ka pushtuar vendin. E ndërsa temperaturat pritet t’i kalojnë 40 gradë, ku në disa qytete do të ndihen deri në 7...

I nxehti përvëlues, ISHP jep këshilla për qytetarët: Ja si të...

Instituti i Shëndetit Publik kep këshilla të rëndësishme për të gjithë qytetarët, për shkak të temperaturave përvëluese. ISHP iu bën thirrje qytetarëve të bëjnë...

I nxehti përvëlues, disa vende me alarm të kuq

Valë e të nxehtit e etiketuar si “Luciferi” vazhdon të nxehë në të gjithë Evropën Jugore. Shtrirja “satanike” e temperaturave ka bërë që në...