Shenjat e HOROSKOPIT, që nuk e harrojnë dashurinë e parë

Shenjat e HOROSKOPIT, që nuk e harrojnë dashurinë e parë

112
0

Dashuria e parë është e paharrueshme për definicion. Por nëse kanë kaluar vite dhe vite, çfarë kuptimi ka për të mbetur të ankoruar në mendime? Tregojani këtyre shenjave të horoskopit, të cilat thjesht nuk duan ta harrojnë atë

 

Për shumicën e njerëzve, dashuria e parë ndodh në një moshë shumë të re, ku gjithçka përforcohet, rreth adoleshencës apo aty pranë. Disa mund të shkojnë në shkollë kur goditen për herë të parë nga shigjeta e Kupidit, ndërsa shumica përjetojnë ndjenjën e ëmbël të dashurisë së parë në kolegj.

 

Më pas fatlumët arrijnë ta kulmojnë dashurinë e tyre në martesë, por në pjesën më të madhe lidhja e parë përfundon me një zemër të thyer. Dhe këtu, gjithashtu, ka mënyra të ndryshme për t’u përballur me ndarjen: disa jetojnë me dhimbje dhe pendim për një kohë të gjatë, vetëm për ta harruar ngadalë kur bien përsëri në dashuri. Por të tjerët mund t’i mbajnë plagët për një kohë të gjatë dhe gjithmonë besojnë në dashurinë e tyre të parë.

 

Pra, nëse ende mendoni se dashuria juaj e parë është shembulli i përsosur i një personi për të dashuruar dhe askush ose asgjë nuk do t’i afrohet kurrë, atëherë ndoshta i përkisni një prej këtyre shenjave të zodiakut.

 

DEMI

 

Natyra juaj këmbëngulëse dhe kokëfortë e bën shumë të vështirë për ju të kapërceni dashurinë tuaj të parë, edhe shumë kohë pasi të ketë mbaruar ajo marrëdhënie. Për më tepër, të lindurit në shenjën e Demit janë dashnorë shumë të përkushtuar dhe bëjnë gjithçka për ta bërë një lidhje më të fortë, dhe përpjekjet janë edhe më të mëdha kur ajo është dashuria e tyre e parë. Të gjithë këta faktorë të kombinuar së bashku detyrojnë një Dem të dashurojë historinë e tyre të parë të dashurisë për një jetë.

 

GAFORRJA

 

Një shenjë thellësisht sentimentale e zodiakut, Gaforrja është shumë e dashur për personin me të cilin bien në dashuri. Përvoja e parë e dashurisë ka një vlerë shumë të thellë emocionale në jetën e një Gaforreje, duke e bërë gati të pamundur që ai ose ajo të lërë pas atë jetë të kaluar me një të dashur edhe pasi të ketë mbaruar. Për më tepër, Gaforret, ndonëse vlerësojnë shumë dashurinë dhe marrëdhëniet, nuk janë shumë rehat për t’u hapur me njerëz të rinj dhe kjo e bën të vështirë për ta të kapërcejnë atë ndjenjë të njohur ose rehatie, që ndanë me të dashurin e tyre të parë.

 

PESHORJA

 

Edhe pse njihen si të ekuilibruar dhe të qetë, kur bëhet fjalë për përfundimin e një lidhjeje, shenja e ajrit e Peshores nuk është e mirë për të mbajtur distancën. E udhëhequr nga Venusi, planeti i dashurisë dhe bukurisë, Peshorja kujdeset shumë për marrëdhëniet romantike, veçanërisht për ato të parat. Kjo shenjë e ajrit dëshiron të vazhdojë të ketë marrëdhënie me ish-in, ndoshta sepse dëshiron që të kthehen bashkë. Duhet një kohë e gjatë për ta përpunuar me të vërtetë ndarjen, kështu që ajo mund të luftojë për të vazhduar lidhjen me çdo kusht.

 

AKREPI

 

E njohur si një nga shenjat më të pasionuara të zodiakut, problemi më i madh i Akrepit është se shumica e tyre vuajnë nga problemet e besimit – besimi është i pari, dashuria vjen më pas. Pra, dashuria e parë ka të bëjë me besimin dhe pasi të thyhet, ata e kanë shumë të vështirë t’i besojnë dikujt tjetër, kështu që dashuria e tyre e parë bëhet e paharrueshme dhe mund t’i ndjekë për një kohë të gjatë. Më shumë se dashuria, mbase është fiksim, por është zjarri i pasionit ai që i shkund…

 

BRICJAPI

 

Bricjapi serioz njihet për planifikimin e së ardhmes. Ndonëse nuk dihet se janë sentimentale apo emocionale, kur të bien në dashuri për herë të parë, ka të ngjarë të mendojnë se do të zgjasë përgjithmonë. Gjithmonë duke u përpjekur të planifikojë për të ardhmen, Bricjapi do të supozojë se dashuria e tyre e parë është e destinuar për “përgjithmonë”. Ndërsa nga krenaria, mund të mos pranojë që është lënduar, ka shumë mundësi që të vazhdojë të ndiejë diçka për dashurinë e parë dhe jetën që kishte parashikuar së bashku për një kohë të gjatë.

 

PESHQIT

 

Peshqit njihen për natyrën e tyre romantike dhe ndjenjën e mprehtë të imagjinatës; ata jetojnë në botën e tyre të fantazisë ku gjithçka, përfshirë dashurinë, është perfekte. Gjithashtu, kur bien në dashuri për herë të parë e lidhin me shumë gjëra: filmin e parë të parë bashkë, këngën që dëgjuan së bashku, vendet që vizituan së bashku… Pra, kur dashuria e parë dështon, ato kujtime mbeten dhe nostalgjia e lidhur me të do ta bëjë të pamundur që një person i lindur në shenjën e Peshqve, ta harrojë atë.