Zyrtarizohet largimi i Desada Metajt nga emisioni i Fevziut, kush është moderatori...

Zyrtarizohet largimi i Desada Metajt nga emisioni i Fevziut, kush është moderatori që i zë vendin

400
0

Largimi i Desada Metajt, pas shumë vite si kryeredaktore e emisionit të Bkendi Fevziut, tashmë është fakt.

Teksa mbrëmjen e djeshme ka qenë i ftuar përballë disa gazetarëve të njohur në vend ish-kryeministri Sali Berisha, Desada nuk ka qenë pjesë e ambienteve në Klan.

Duket se vendin e saj në pritjen e të ftuarve VIP, teksa zbresin nga makina e ka zënë moderatori Drini Zeqo, i cili është dhe pjesë e ekipit të Opinion.

Ashtu siç shihet dhe në videon e mëposhtme ai e ka shoqëruar Berishën deri në ambientet e brendshme të studios, ndërkohë që nuk dihet ende nëse do të ketë dhe postin e kryeredaktorit në këtë emision që transmetohet prej afro 20 vitesh.

Nga ana tjetër Metajn duket se e pret një sfidë e re, ku do të drejtojë zyrën e shtypit në PD, edhe pse jo në mënyrë zyrtare, ajo do të ketë një ekip, ku do të kujdeset për imazhin e kryedemokratit Basha.