Zyrtarisht në vjeshtë, por i nxehti nuk largohet. Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

Zyrtarisht në vjeshtë, por i nxehti nuk largohet. Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

483
0

Edhe pse jemi tashme zyrtarisht ne vjeshte, moti i ngrohte duket se nuk do te “dorezohet”. Meteoalb njofton se per Mesdheun vijne sinjalet e para per masat ajrore te nxehta qe vijne nga Afrika. Keto do te pasohen me temperatura te larta, qe do te prekin kryeisht Francen dhe Italine.

“Edhe pse jemi ne stinen e ‘vjeshtes’ vijne sinjalet e para per Mesdheun dhe pjeserish Europen qendrore KU serish priten masa ajore me origjine Afrikane duke sjelle temperatura te larta: Kryesisht ne France dhe Itali”- shkruan Meteoalb.