‘Zhduket’ supermbesa e Berishës, vajza rebele që bën ndryshime drastike

‘Zhduket’ supermbesa e Berishës, vajza rebele që bën ndryshime drastike

703
0

Të gjithë e njohin me epitetin ‘supermbesa’.

 

Bëhet fjalë për Desara Maltezin, mbesën e ish-kryeministri Sali Berisha, e cila në shumicën e rasteve na shfaqet si vajzë e thjeshte e rebele.

 

Ndryshe nga fëmijët e politikanëve që përpiqen të jenë të rezervuar, Desara është shfaqur padorashka pasi gjithmonë bën dhe thotë atë që do. Të paktën kështu është paraqitur në daljet televizive dhe në rrjete sociale përmes postimeve që bën.

 

Kohët e fundit supermbesa është ‘zhdukur’ nga televizionet. Jo vetëm që nuk shfaqet në emisione por ajo nuk ka qenë shumë aktive as në rrjete sociale.

 

Mbesa e Berishës më parë ka qenë ajo vajza tipike e ëmbël, me kalimin e kohës, duke u rritur ka ndryshuar dhe stil në pamje dhe jetese.

 

Tashmë ajo është kthyer në një vajzë rebele, që jeton e vetme në Europë dhe përveç piercing, ka bërë eksperimente edhe flokët. “Supermbesa” ditë më parë ka qethur gjysmën e kokës zero.